Рентабельність агровиробництва продовжить знижуватись – прогноз

8 июля, 2020

У 2020 році очікується подальше зниження рентабельності агровиробництва, і багато підприємств скоріш за все опиняться за межею збитковості. Такий прогноз роблять аналітики Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

За даними Держстату, у 2019 році прибутковість виробництва зернових культур знизилась і склала 11,8%, тоді як за попередні роки в середньому вона становила близько 30%. Це найнижчий показник, починаючи з 2014 року.

Зниження прибутковості також спостерігається і у виробництві олійних культур, зокрема рентабельність соняшнику, який зазвичай є однією з найбільш прибуткових культур, в минулому році склала лише 23,5%, в той час як середній показник попередніх років становив 50%.

Також збитковим уже другий рік поспіль є виробництво цукрових буряків, що підтверджується зменшенням посівних площ та закриттям низки цукрових заводів.

Незважаючи на постійне підвищення урожайності культур та рекордні врожаї, рентабельність виробництва в рослинництві за останні п’ять років суттєво знизилась.

«Основною причиною зменшення прибутковості є ріст вартості ресурсів агровиробництва на фоні зниження цін зернових та олійних. Так, лише за останніх три роки орендна плата за землю зросла на 55%,  а заробітна плата працівників  збільшилась у 2 рази. Крім того, збільшилися податкові відрахування через скасування спецрежиму оподаткування ПДВ в 2017 році, що коштувало аграріям понад 30 млрд грн», – зазначив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

 

Новости по теме

| | |