В Україні експорт азотних добрив значно перевищує імпорт

8 июля, 2020

Згідно даних Державної митної служби, в січні-червні 2020 року експорт азотних добрив (код УКТЗЕД 3102) склав $142,9 млн, в той час як імпорт  —  $87,9 млн. Таким чином, експорт перевищив імпорт на 63%. Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Ще більш показовою є ситуація в червні 2020 року, коли експорт азотних добрив досяг  $56,1 млн, а імпорт – знизився до $4,2 млн.

Дані митної статистики доводять, що українські виробники азотних добрив є конкурентоспроможними не лише на ринку України, але і на світовому ринку.

«УКАБ неодноразово звертався з офіційними листами до МКМТ про те, що лібералізація ринку газу, зниження його вартості, а також дорога логістика при імпорті добрив роблять квоти на імпорт економічно беззмістовними. Дані зовнішньої торгівлі підтверджують нашу правоту і правильність рішення Міжвідомчої комісії із питань міжнародної торгівлі не обмежувати поставки в Україну мінеральних добрив», — коментує Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Наведені дані підтверджують правильність рішення Міжвідомчої комісії із питань міжнародної торгівлі (МКМТ) щодо незастосування квот на імпорт мінеральних добрив.

Нагадаємо, що аграрії виходили на основні автомагістралі країни, аби заявити про свою незгоду із наміром Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запровадити квоти на імпорт добрив в Україну.

Новости по теме

| | | |