На Херсонщині сільгоспвиробники скоротили посіви рису на 15%

23 июня, 2020

Три райони Херсонської області скоротили посівні площі рису до 4,82 тис. га, що на 805 га (або 15%) менше в порівнянні з минулим годом. Наразі, в області вирощують близько 40% українського рису, пише «Голос України». Таку інформацію надали в Херсонській ОДА.

«Антирекорд по скорочення площ під рис встановив Каланчацький район. Тут вони досягають 2,41 тис. га, тоді як в минулому році склали 3,05 тис.га. У Скадовському районі рисові плантації зараз – 2,16 тис. га, в Голопристанському – всього 250 га», – інформує заступник директора департаменту розвитку сільського господарства і зрошення Херсонської облдержадміністрації Олена Швул.

У зв’язку з вищевикладеним, урожай очікується менше. У минулому році на Херсонщині зібрали 30,2 тис. тонн рису, що в 5 разів перевищує внутрішню потребу регіону, яка становить 4,5 тис. тонн. А недобір української рисової крупи на Херсонщині цього року може перевищити 6 тис. тонн, навіть при використанні високопродуктивних сортів.

Аграрії пояснюють небажання інвестувати кошти в рисові плантації низькими закупівельними цінами на крупу через тиск на вітчизняний ринок імпортерів, які завозять великі партії дешевого рису з Китаю, Індії, Пакистану і Таїланду. До того ж планується зменшити без того низьке, в порівнянні з сусідніми європейськими країнами, ввізне мито на цей злак.

Новости по теме

| | | |