Спекотна погода на початку літа прискорила дозрівання озимих культур

23 июня, 2020

Контрастний температурний режим протягом останніх півтора місяці був стресом для більшості сільськогосподарських культур. На всій території України рослини спочатку страждали від недостатнього тепла і низьких нічних температур, а потім – від надзвичайно високих для початку червня температура повітря і грунту. Про це повідомляють аналітики «УкрАгроКонсалт».

Протягом більшої половини другої декади червня спостерігалася спекотна погода, переважно з дощами різної інтенсивності, подекуди з сильними зливами і грозами.

«Опади спостерігалися на всій території: від незначних до великих, коли в деяких районах за добу випала половина місячної норми. Зволоження метрового шару ґрунту під озимими зерновими культурами на більшості площ західних, північних, місцями в центральних областях в кінці першої декади червня було оптимальним – 121-170 мм і надлишковим – 171-218 мм», – йдеться у матеріалі.

У південних, південно-східних і центральних областях дуже рано почалося дозрівання озимих культур, зерно яких досягло молочної стиглості на 10-15 днів раніше від середніх багаторічних показників. На окремих площах південних областей відзначена воскова стиглість зерна озимої пшениці, що майже на місяць раніше за середні багаторічні показники.

Новости по теме

| |