В Україні почалось цвітіння одного за найбільших медоносів — липи: прогнози пасічників

19 июня, 2020

Погода, що склалася в Україні на початок цвітіння липи — одного із найбільш цінних медоносів — в цілому, сприятлива. Проте, холодний дощовий травень може внести корективи і в цей медозбір, — про це інформує «Агроперспектива».

«На початок цвітіння липи погода сприятлива, і можна було би очікувати хороший медозбір, але в тому випадку, якщо до нього готові бджолосім’ї», — говорить Валерій Курейко, пасіка «Знатний Мед». Експерт зазначає, що через холодну погоду та майже безперервні дощі у травні, розвиток бджолосімей загальмувався, і до медозбору з акації вони вийшли недостатньо сильними. Та й сама акація не виправдала сподівань.

«Акація відцвіла дуже швидко, і в більшості областей України рясного цвітіння не було», — відзначає Валерій Курейко.

Отож, можливості відкачати окремо акацієвий мед у багатьох бджолярів не буде. Експерт застерігає від великої кількості підробок під «акацієвий мед» — насправді, в поточному році його було відкачано мало.

«На багатьох пасіках склалась така ситуація, що відкачувати окремо акацію і навіть липу не буде доцільним — качати будуть все разом перед соняшником: тобто, весняно-літнє різнотрав’я», — прогнозує В.Курейко, але зауважує, що ситуація може відрізнятись у різних регіонах та на конкретних пасіках.

На думку фахівця, мед з різнотрав’я більш багатий за своїм складом, ніж будь-який монофлорний , адже містить нектар із багатьох медоносів , в тому числі в ньому може бути присутні ті самі акація та липа.
В цілому ж, за оцінками експерта, у загальній структурі медового врожаю мед з липи займає зазвичай близько 8% (5,2 тис. тон), а мед різнотрав’я — не менше 14% (9,1 тис. тон), а обсяг споживання меду на внутрішньому ринку України складає понад 60 тис. тон на рік.

Мед з липи містить велику кількість вітамінів, мінералів та інших корисних речовин, застосовується для зміцнення імунітету, з метою профілактики та під час лікування простудних захворювань, захворювань кишково-шлункового тракту, для загоювання ран та регенерації шкіри, допомагає від безсоння, тощо.
Медоносна продуктивність липи дуже висока — з 1 га насаджень бджоли можуть зібрати до 1000 кг меду, проте, найбільший медозбір липа дає приблизно раз на 7 років. Оптимальною температурою для хорошого медозбору вважається 17–25 градусів Цельсія, а нектар липа найбільше виділяє вранці і ввечері.

Новости по теме

| | |