У посівах кукурудзи спостерігається відставання у рості рослин – дослідження

19 июня, 2020

Поведений науковцями ДУ Інститут зернових культур НААН моніторинг обстеження посівів і оцінка морфобіологічного стану кукурудзи показали значний вплив агротехнологічних заходів та гідротермічних умов на динаміку ростових процесів цієї культури. Про це свідчать дані агрометеорологічних умови та стан посівів сільськогосподарських культур, опубліковані на сайті НААН.

«Рослини кукурудзи календарно надраннього строку сівби (середина другої декади квітня) — мають висоту 53-61 см та сформували по 6,5-8,5 шт. зелених листків на рослині, а оптимального строку (середина третьої декади квітня) мають висоту рослин 44-50 см, сформували по 7-8 шт. листків на рослині, за пізнього строку сівби (середина першої декади травня) — мають висоту рослин 28-33 см, сформували по 5,5-7,0 шт. листків на рослині», – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що на рослинах гібридів кукурудзи ранньостиглої-середньостиглої груп за надраннього строку сівби відмічено засихання 1-2 перших листків. Також, у порівнянні з минулим роком, унаслідок прохолодної погоди квітня-травня відмічено відставання рослин кукурудзи за висотою на 30-45 см.

Новости по теме

| |