В Миколаївській та Херсонській областях лісосмуги через поганий стан не виконують своїх функцій

20 июня, 2020

В Миколаївській та Херсонській областях лісосмуги фактично не виконують своїх функцій і знаходяться в катастрофічному становищі. Про це під час під час брифінгу «Лісосмуги від А до Я» щодо відновлення та реконструкції польових лісових насаджень в Україні розповіла Наталія Ключник, виконавча директорка Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України», — інформує АгроЮг.

До відновлення лісосмуг в Україні необхідно підходити точково, враховуючи особливості стану зелених насаджень кожного регіону. Пілотні моделі з реновації зелених насаджень, які розробляються за участі «Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України» та міжнародної Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) визначаються після проведення повної інвентаризації, яка складається не тільки з визначення земельних меж, але й визначення статусу в якому стані перебуває посадка: які дерева там ростуть, чи воконує вона свої функції.

Наразі пілотні проєкти по відновленню лісосмуг розробляються для Мостівської, Виноградівської та Пустоварівської громад (Київської, Херсонської, Миколаївської областей). Нагадаємо, що в Виноградівській ОТГ Олешківського району програма інвентаризації зелених насаджень вже розпочалась.

— В трьох пілотних моделях, які розробляються, проявляються різні форми, як можуть використовуватись лісосмуги, три різних моделі, які будуть слугувати для відновлення лісосмуг, — розповіла Наталія Ключник. 

Згідно аналізу, проведеного в регіонах, спеціалісти відзначили, що в Миколаївській та Херсонській областях лісосмуги знаходяться в настільки поганому стані, що майже не виконують своїх полезахисних функцій.

— В Миколаївській області практично немає лісосмуг. Вони мають вигляд чагарника, який в більшій частині заліз на територію земельної ділянки і не виконує свої функції. В Херсонській області віковий склад дерев вже переріс і посадка теж свої функції не виконує, — зазначила Наталія Ключник. 

Нагадаємо, що на Херсонщині в Виноградівській ОТГ Олешківського району запустили пілотний проєкт з інвентаризації лісосмуг, який направлений на відновлення зелених насаджень в регіоні.

Нагадаємо, що південні ліси та лісосмуги продовжують методично вирубувати. Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища регулярно фіксуються факти вирубок зелених насаджень. За п`ять місяців 2020 року на Півдні України в Одеській, Херсонській, Миколаївській областях зафіксовано загалом понад 35 фактів вирубки дерев. Особливо загрозливі масштаби — в Миколаївській області. Про це свідчать офіційні дані від регіональних Державних екологічних інспекцій, які отримали кореспонденти АгроЮг у відповідь на офіційний запит. Сума збитків завдана державі — понад 26 млн грн. Левова частка з них — результат справжньої катастрофи, яка відбулась на Херсонщині

Новости по теме

| | | |