На Херсонщині запустили пілотний проєкт з інвентаризації лісосмуг

19 июня, 2020

На Херсонщині в Виноградівській ОТГ Олешківського району запустили пілотний проєкт з інвентаризації лісосмуг, який направлений на відновлення зелених насаджень в регіоні. Про це повідомив Юрій Гусєв — голова Херсонської ОДА під час брифінгу «Лісосмуги від А до Я» щодо відновлення та реконструкції польових лісових насаджень в Україні, — інформує АгроЮг.

Проєкт став можливим за підтримки міжнародної Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України», — повідомив Юрій Гусєв.

— У рамках угоди між ФАО і Асоціацією Сільських селищних рад та об’єднаних ОТГ України в області запущено пілотний проєкт з інвентаризіцї лісосмуг в одній ОТГ — Виноградівська ОТГ Олешківського району, яка є пілотом і прикладом для інших ОТГ не лише Херсонської області, але й України. 

Очільник Херсонської ОДА також зазначив, що проєкт є унікальним, адже інвентаризація лісосмуг дозволить визначити приналежність зелених зон. Адже як відомо, однією з нагальних проблем збереження лісосмуг є безхозність. Згідно нових змін до законодавства до речі, земельні ділянки під лісосмуги надаються в користування державним або комунальним спеціалізованим підприємствам або в оренду фізичним та юридичним особам.

— Ми проводоимо роботу з відновлення лісосмуг. Насамперед — це визначення права власності. Адже нажаль, можна констатувати, що багато лісосмуг не мають власника. Потрібно забеспечити ефективне проведення інвентаризації та визначення власника і відновити лісосмуги, які надзвичайно важливі в умовах, коли зона ризикованого землеробства пересувається на Північ, — зазначив Юрій Гусєв. 

В свою чергу Сергій Шматенко — голова Виноградівської ОТГ, де відбувається пілотний проєкт з інвентаризації, зазначив, що в громаді велика кількість лісосмуг — 741, 6 га. Проєкт тільки розпочався, наразі в ОТГ проінвентаризовано 25 га.

— Фактично для нас та робота, яка розпочалась, дуже важлива. нагадаю, що ми находимось в центрі Олешківської пустелі і нам важливі функції лісосмуг: грунтозахисні та водоохоронні. Адже в нас пилові бурі через несанкціоноване вирубування набувають катастрофічного характеру, — повідомив Сергій Шматенко. 

Нагадаємо, що південні ліси та лісосмуги продовжують методично вирубувати. Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища регулярно фіксуються факти вирубок зелених насаджень. За п`ять місяців 2020 року на Півдні України в Одеській, Херсонській, Миколаївській областях зафіксовано загалом понад 35 фактів вирубки дерев. Особливо загрозливі масштаби — в Миколаївській області. Про це свідчать офіційні дані від регіональних Державних екологічних інспекцій, які отримали кореспонденти АгроЮг у відповідь на офіційний запит. Сума збитків завдана державі — понад 26 млн грн. Левова частка з них — результат справжньої катастрофи, яка відбулась на Херсонщині

титульне фото ілюстративне

Новости по теме

| | | |