Введення квот на імпорт мінеральних добрив може призвести до подорожчання хліба, овочів та фруктів

18 июня, 2020

Ініціатива введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив, з якою виступає Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, може обернутись для споживачів подорожчанням продуктів харчування. Зокрема, хлібобулочних та макаронних виробів, круп, овочів та фруктів, олії. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

У структурі виробництва агропродукції добрива займають в середньому 30%. Уже неодноразово і аграрії, і експерти, і народні депутати наголошували на тому, що введення квот на імпорт добрив спричинить їх дефіцит на ринку і, як наслідок, зростання ціни. Вищу вартість добрив аграрії закладуть у собівартість своєї продукції — пшениці, соняшнику, круп — що вплине на вартість кінцевих продуктів харчування.

«Подібна ситуація несправедлива і щодо самих аграріїв, і щодо всіх нас — звичайних людей, які щодня купують продукти в магазинах і на ринках. Тим більше, що аграрії категорично проти квотування імпорту добрив, адже чудово розуміють наслідки таких дій. Майже місяць агровиробники намагаються достукатись до влади через звернення, заяви, акції протесту на дорогах, під стінами кабінету міністрів і Офісу президента. Рішення щодо введення квот ще не прийнято, однак і президент, очільник уряду і народні депутати вже заявили про неприпустимість такого кроку. Сподіваємось, такою ця позиція і залишиться і їх справді не введуть», — зазначає заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

Нагадаємо, наприкінці травня стало відомо що за результатами розслідування Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства має намір ввести квоти на імпорт мінеральних азотних добрив із країн-торгових партнерів України — країни ЄС, Перської затоки, Північної Африки, а також Туреччини, Казахстану, Білорусії, Грузії, Китаю, США. Провідні аграрні асоціації виступили з різкою критикою такого наміру, адже вбачають у ньому лобіювання інтересів українського монополіста з виробництва добрив — групи компаній Ostchem, до якої входять основні заводи із виробництва добрив і яка належить олігарху Дмитру Фірташу.

Новости по теме

| | | |