Недобір зерна озимих зернових може скласти до 50% – думка

12 июня, 2020

Загальний недобір зерна озимих зернових культур може скласти до 50% і більше, хоча це значною мірою залежатиме від подальших погодних умов. Про це розповів Микола Солодушко, завідувач лабораторії агробіологічних ресурсів озимих зернових культур Синельниківської селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур НААН України, передає прес-служба закладу.

«За попередніми даними, в північній частині cтепу та в окремих областях лісостепу величина біологічного врожаю більшості сортів пшениці озимої, які висівалися в оптимальні строки після кращих попередників, може становити від 6 до 7,7 т/га; після непарових попередників — від 3,3 до 5,1 т/га», — зазначає експерт.

Однак, господарський урожай буде нижчим за біологічний щонайменше на 10−15%, а за несприятливих умов збирання різниця у кількості вирощеного та зібраного зерна може бути значно суттєвішою.

«Більше того, в південній частині степу, зокрема в окремих районах Одеської, Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей, стан озимих культур залишається доволі складним: значна зрідженість посівів, слабкий та нерівномірний розвиток рослин безумовно позначаться як на їхній продуктивності, так і валових зборах зернової продукції у регіоні», — пояснює Солодушко.

За словами науковця, після дощів запаси продуктивної вологи в ґрунті на завершення третьої декади травня під озимими зерновими культурами після різних попередників у метровому шарі значно покращилися і здебільшого були близькими до середньобагаторічних значень та становили 60−110 мм, проте в окремих регіонах південної та центральної частини країни залишалися недостатніми і варіювали від 40 до 45 мм.

«Обстеження посівів озимих зернових культур показало, що на початку червня пшениця озима на більшості посівних площ завершила фазу цвітіння та знаходилася в процесі формування зернівки. В південних областях — на початку молочної стиглості зерна. У більшості сортів ячменю озимого відзначається фаза молочної стиглості зерна. Такий розвиток рослин є близьким до минулорічного, хоча і відбувається з певним випередженням (від 8 до 12 діб) у порівнянні із середніми багаторічними строками», — підкреслює Микола Солодушко.

Новости по теме

|