Експерт спрогнозував недобір ґрунтового огірка

11 июня, 2020

У південних областях України посіви огірка не постраждали від заморозків, але ті, що посіяні пізно, відстають у розвитку на 2 тижня. Якщо культура не набере вегетативної маси й заплодоносить – буде недобір урожаю. Про це заявив Вадим Дудка, керівник діагностичного центру захисту рослин «Агроанализ» з Херсонської області, передає AgroTimes.

«Огірок – культура непроста. Для отримання високого врожаю йому треба спочатку виростити довгу огудину з мінімальним цвітінням і бажано до початку плодоношення, а потім тільки починати активно цвісти і плодоносити. Але це визначається і довжиною світлового дня і погодою.

Зазвичай, при сівбі в перших числах травня із подовженням дня і не дуже спекотній погоді огірок розвивається за вегетативним типом – тобто нарощує стебло, а вже після літнього сонцестояння (22 червня) зі скороченням дня і настанням спеки починається активне цвітіння та плодоношення» – пояснив експерт.

Але фермери цього року 1 травня сіяти огірок побоялися через заморозки та затяжні дощі. Тому огірки відстають у розвитку. При настанні спеки є реальний ризик занадто раннього переходу їх у генеративну фазу. Кущ всі сили направить на формування плодів і ріст загасне зовсім. До того ж будуть механічні пошкодження пагонів при збиранні.

«Так що вкрай складно буде в цьому сезоні вийти на плановий урожай. Ми то звичайно спробуємо виправити ситуацію. Все таки огірок – одна з найбільш добре вивчених нами культур.Одним підживленням азотом проблему не вирішити, потрібно дотриматися балансу в живленні,  комплексом заходів підштовхнути її до розвитку в потрібну сторону», – резюмував Дудка.

Нагадаємо, у південному регіоні України «обвалились» ціни на кабачки та огірки.

Новости по теме

| |