В порівнянні з минулим роком Україна експортувала удвічі менше томатів

3 октября, 2017

Експортний сезон для українських огірків і помідорів вже встигли назвати невдалим. Адже за вісім місяців 2017 року Україна експортувала лише 12 тисяч тонн томатів, тобто удвічі менше, ніж рік тому. Обсяг експорту огірків поки що залишився на рівні 1,8 тисяч тонн. Але все ж таки, перспективи другої половини сезону для огірків поки не дуже позитивні, з огляду на обмежену пропозицію в господарствах.

Експортери наголошують на тому, що поточні ціни в українських господарствах не є прохідними для зовнішнього ринку. Справа також у конкуренції — зростання власної пропозиції огірків та томатів у країнах–імпортерах. Найперше — в Польщі та Білорусі, які донедавна були головними покупцями вітчизняних тепличних овочів.

Ще одна причина української продукції – не експортний вигляд. Утім, це не заважає їм дорожчати на вітчизняних полицях. Наприклад, овочі борщового набору проти минулого року подорожчали в 1,6-1,8 раза. Ціни на картоплю та капусту зросли більш як вдвічі й сьогодні становлять 9-11 грн/кг. Цибуля, буряк і морква подорожчали менше, свідчать дані Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

За прогнозами АЗФУ, ціни на помідори, огірки, перець та баклажани будуть стабільними аж до холодів.

За матеріалами: «Шувар-інфо».

Новости по теме

| | | |