В ДП ДГ «Реконструкція» аграріям представили засухостійкі сорти пшениці і провели традиційний «День поля» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

10 июня, 2020

В ДП «ДГ «Реконструкція», що розташовується в Березнегуватському районі, відбувся традиційний «День поля», на якому представили дослідні селекційні сорти пшениці та ячменю з Одеського селекційно-генетичного інституту і національної академії аграрних наук України. Побували на заході і кореспонденти «АгроЮг».

Представлені широкому загалу сорти вирощені на площі 8 800 гектар.

Андрій Чернухін — директор ДП «ДГ «Реконструкція» розповів, що на дослідних полях вирощуються засухостійкі сорти, які легко здатні пережити і відсутність вологи.

— Багато новинок випущено, які пройшли реєстрацію. Представлені порядка 50 сортів пшениці, порядка 9 сортів ячменів озимих, 8 ярих ячменів, які пережили морози, стихії. Люди побачать всі сорти високої репродукції, що ми пропонуємо до продажу. 

Андрій Чернухін

Всі представлені сорти районовані для Півдня України. Показують себе набагато краще ніж іноземні сорти, які не пережили екстремальні погодні умови, — наголошує Юрій Запорожченко — головний агрном ДП «ДГ «Реконструкція».

— Одеський селекційно-генетичний інститут дає нам вибрані сорти, які підходять для Півдня України. Всі вони представлені для Півдня, для лісостепу. 

Відвідав свято і депутат Миколаївської обласної ради, генеральний директор групи компаній «ПАЕК» Юрій Кормишкін. Він підкреслив, що Південь України зіткнувся з надзвичайними погодними випробуваннями. Але завдяки спільній співпраці науки та аграріїв, врожай можна зберегти.

— Дощів не було. Але результат є в порівнянні з Херсонською областю, з Одеською — відмінний. На Миколаївщині є сорти пшениці, які виводили селекціонери. Тут є багато присутніх аграріїв — пройдіть, подивіться і максимально купляйте насіння підприємства ДП «ДГ «Реконструкція». Таким чином ви підтримаєте і господарство, і селекційний інститут, — розповів Юрій Кормишкін. 

Юрій Кормишкін

На свято завітали і шановні гості, які традиційно щороку відвідують День поля. Серед них і ректор МНАУ В’ячеслав Шебанін.

— Освіта, наука повинні бути разом. Є проблеми, які стоять на сьогодні — це проблема води і вони будуть посилюватись. Ми маємо вибирати ті сорти, які ідуть районовано під даний район. Без науки цього всього може не бути, — розповів ректор університету. 

В’ячеслав Шебанін

Раїса Вожегова, директор Інституту зрошуваного землеробства НААН, закликала аграріїв придивитись до вирощуваних сортів, аби вибрати собі до смаку.

— Бажаю всім нам вибрати відповідні нам сорти, замовити насіння. Бо насіння в цьому році буде дуже мало. Бо зими не було. Проте були весняні морози в квітні місцяці. Хвороби та шкідники, які напали на рослини. Але ми аграрії, звикли до катаклізмів природи. Нас це лише загартовує, ми підходимо науково до вирощування насіння. 

Раїса Вожегова

Наголосив на пристосованості селекційних сортів до Півдня  і директор Одеського селекційно-генетичного інституту В’ячеслав Соколов.

— Ми працюємо над тим, щоби сорт прийшов до вас. Щоби наші розробки, наші досягнення, над якими працюють селекціонери віками, стали вашим надбанням та віддачею, яка потрібна щороку агрномам. 

В’ячеслав Соколов

Після офіційної частини селекціонери показали і розказали аграріям про нові сорти та провели екскурсію дослідними полями. Селекціонери підкреслили, що майбутнє врожаїв Півдня якраз за селекційно-вивденими сортами. Адже клімат змінюється, необхідно пристосовуватись до нових умов.

Новости по теме

| | | | | | |