Втрати світової економіки у 2020 році можуть сягнути 8% – прогноз

9 июня, 2020

Криза, викликана пандемією коронавірусу і безпрецедентними карантинними обмеженнями, торкнеться 90% країн. Втрати глобальної економіки у 2020 році за негативним сценарієм становитимуть близько 8%. При цьому за базовим сценарієм вони складуть 5,2% за рік, а у кращому випадку протягом поточного року світова економіка втратить 4%. Про це йдеться у червневій доповіді Світового Банку.

Як зазначається у доповіді, криза торкнеться понад 90% країн на Земній кулі. Такий масштаб кризи востаннє фіксувався в 1870 році, коли в світі лютувала епідемія віспи.

Втім, Світовий Банк навів оптимістичний сценарій, згідно якого швидке зняття карантинних обмежень у більшості країн призведе до переходу до відновлення економік вже у поточному році. У цьому випадку економічне падіння СБ оцінює у 4% за підсумками 2020 року.

Базовий сценарій Світового Банку, який, швидше за все, і буде мати місце, прогнозує економічні втрати у глобальному масштабі у розмірі 5,2%.

Більше за інших постраждають розвинені економіки, впавши в середньому на 7%. Країни, що розвиваються зазнають зниження ВВП на 2,5% ВВП, однак доходи на душу населення в них скоротяться на 3,6%.

Якщо не буде другої хвилі пандемії, світова економіка повернеться до зростання в 2021 році. У СБ прогнозують, що приріст глобального ВВП у наступному році складе 4,2%.

Новости по теме

|