Рання морква буде в дефіциті – прогноз експерта

8 июня, 2020

Цьогоріч дефіциту вітчизняної моркви не буде – через дощі в центральних і північних регіонах України сходи дуже непогані. А ось ранньої моркви українцям багато чекати не варто. Про це під час вебінару “Перспективи плодоовочевого сезону-2020/21 в Україні”, організованого проектом “АПК-Інформ: овочі і фрукти” розповів директор ТОВ “АгроАналіз” Вадим Дудка.

“Рання морква сильно постраждала від весняних заморозків. Це нонсенс, так як вона зазвичай заморозки зазвичай переносить легко. За моїми оцінками, втрачено не менше 10% площ ранньої моркви.

Відповідно, багато фермерів задискували її і знову пересіяли, а тому втратили в термінах дозрівання ранньої моркви. Ті, хто зможе зберегти ранні та середні сорти моркви і отримати урожай, непогано на цьому зароблять”, – говорить пан Дудка.

“А ось пізня морква почуває себе прекрасно – краще, ніж всі інші овочеві культури. Її сів ще триває, тому погода для неї чудова, особливо якщо фермери знайшли віконце для внесення грунтового гербіциду. Сходи моркви виходять прекрасні”, – зазначає Вадим Дудка.

Він також розповів, що овочівники півдня часто виловлюють момент, щоб “зіграти на моркві напевно”. Таке буває, якщо в центральних і північних регіонах України спостерігається посушлива весна і початок літа.

Читайте також: «Кто-то должен сделать первый шаг», – эксперт о выращивании артишока в Украине

Вони знають, що тут фермери вирощують моркву на богарі, тобто без зрошення, тому у них точно буде не дуже хороший урожай і якість. Тоді вони розширюють площі моркви на крапельному зрошенні, отримують хороший якісний урожай і продають його з хорошим прибутком.

В цьому році, за словами Вадима Дудки, овочівники Півдня України теж планували збільшити посіви моркви і навіть закупили насіння на тлі небувалої посухи в березні і квітні. Однак зараз уже очевидно, що дефіциту моркви не буде, так як в центральних і північних регіонах країни теж йдуть дощі і сходи моркви виходять дуже хорошими.

Новости по теме

| | |