Агргокомітет підтримав законопроект про видачу паїв працівникам державних сільгосппідприємств

4 июня, 2020

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики схвалив до повторного першого читання законопроект №3012-2 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю). Про це йдеться на сайті агрокомітету.

Законопроект передбачає, що лише землі державних с/г підприємств підлягатимуть приватизації у наступних випадках: приватизація підприємств, установ, організацій або їх структурних підрозділів; ліквідація таких юридичних осіб; приватизація земель без приватизації або ліквідації юридичної особи, — пояснюють в пресслужбі Українського клубу аграрного бізнесу.

Згідно законопроекту, встановлено умови щодо розподілу с/г угідь: До 40% земель передаються безоплатно у власність працівникам і пенсіонерам державних підприємств, а також працівникам і пенсіонерам соціальної сфери (державних закладів освіти, культури, охорони здоров’я, розташовані на території відповідної ради) у розмірі земельної частки (паю). До 20% земель виділятимуться учасникам бойових дій для ведення особистих селянських господарств у розмірі до 2 га кожному. Перелік учасників бойових дій буде формувати Держгеокадастр. Не менше 40% земель передаватимуться в оренду на земельних торгах, крім випадків приватизації земель при приватизації державного підприємства.

«Законопроект №3012−2 поданий як альтернативний до законопроекту №3012−1, який ВРУ направила на доопрацювання. Основною відмінністю №3012−2 від №3012−1 є те, що він тепер передбачає лише паювання земель державних підприємств, а комунальні виключені». 

Варто додати, що у зв’язку з прийняттям закону про обіг сільгоспземель, який забороняє продаж державних та комунальних с/г земель, в законопроекті №3012−2 передбачено, що землі державних агропідприємств зможуть лише передаватись в оренду. А земельні ділянки для особистих селянських господарств із земель державних агропідприємств будуть безкоштовно виділятись лише учасникам бойових дій.

Новости по теме

| |