В Миколаївській аграрці розказали про новинки селекційних сортів зернових та відзначили традиційний «День поля»

28 мая, 2020

В Миколаївському національному аграрному університеті відзначили традиційний «День поля — 2020». Щоправда злива в Миколаєві не дозволила провести його в звичному форматі. Зазвичай учасники заходу вирушають на дослідні, демонстраційні поля  Миколаївської аграрки, де знайомляться з останніми селекційними сортами зернових. Однак захід таки відбувся. В приміщенні університету зібрались поважні гості і могли подивитись презентацію онлайн. Побували на заході і кореспонденти «АгроЮг».

Ректор МНАУ В’ячеслав Шебанін зауважив, що сорти культур на дослідних полях аграрки продовжують збільшуватись. Селекціонери працюють над вирощуванням посухостійких сортів, адже клімат в Україні все більше і більше вносить свої корективи в погодні умови. До того ж він розповів, що  цього року вдалось налагодити зрошення на території в 400 гектар. Зрошення, зазначив він, допомагає отримати в 3-4 рази вищий врожай.

— У нас надсучасні установки зрошення. На 400 гектар землі — три черги ми запустили. Наступна черга — в наступному році. Зараз завершується проект зрошення — четверта черга, — розповів ректор університету. 

В’ячеслав Шебанін

Депутат Миколаївської обласної ради, генеральний директор групи компаній «ПАЕК» Юрій Кормишкін, який щороку традиційно відвідує цей захід, висловився щодо необхідності українським аграріям сіяти вітчизняне, перевірене насіння. І на прикладі власної компанії проілюстрував ситуацію.

— Сьогодні на Півдні України: Миколаївській, Одеській, Херсонській областях аграрії отримують великі збитки. Ті підприємства, які не спілкуються з наукою, ті підприємства, які не сіють вітчизняний насінневий матеріал. На Півдні України створений консорціум, де аграрні університети, академія аграрних наук, інститут і бізнес. Для прикладу, наше підприємство не списує жодного гектара озимини. Тому що спілкуючись з наукою і втілюючі нові технології, сіючи насіння з Херсонського інституту  зрошуваного землеробства НААН, Одеського селекційно-генетичного інституту, на сьогоднішній день, слава Богу, нашій компанії добре. 

Юрій Кормишкін

Завдяки консрціуму, легше живеться і аграріям, і науковцям, — відзначила Раїса Вожегова, директор Інституту зрошуваного землеробства НААН.

— Мені дуже приємно відмітити, що два роки тому ми спільно з нашим університетом, інститутом, академією аграрних наук створили консорціум «Південний», куди входять установи наших регіонів, входять навчальні вузи і представники бізнесу, виробництва. За ці два роки ми зробили дуже багато заходів і багато добрих і правильних подій. 

Раїса Вожегова

Преший заступник голови Миколаївської обласної ради Тахір Садрідінов сказав, що аграрка виховує талановитих студентів.

 — Ми є партнерами університету. Допомагаємо йому. Студенти проходили практику на моєму підприємстві. Я донедавна був генеральним директором компанії «С-Росток». Скажу, як підприємець, що приємно працювати з університетом. Багато студентів у нас працюють і економістами, і бухгалтерами, і агрономами. Діти, які в нас працюють — молодці, отримали дуже хорошу освіту. 

Тахір Садрідінов

Він відзначив, що чудово, коли студенти можуть здобувати не лише теоретичні, а й практичні знання. Це необхідно для подальшого їх зростання, як спеціалістів.

—  У дітей, які пройшли практику на сільгоспідприємствах, дещо змінюється всередині. Наше завдання було — донести до дітей, що таке земля, спільно робити експеременти і по зрошувальному поливу. Обмінюючиь досвідом ми досягли чималих успіхів. Я дуже вдячний університету, що він приклав немалу роботу в нашій спільній праці. Так тримати, — сказав Тахір Садрідінов. 

Директор Одеського селекційно-генетичного інституту В’ячеслав Соколов був солідарним з ректором аграрки Шебаніним та зазначив, що лише завдяки правильній селекції аграрії Півдня можуть очікувати на хороші врожаї.

— Природа доказала правоту вчених, що треба займатися своїм виробництвом, своїм насінням, своїми сортами. Мало заробити, треба зробити стабільність в державі. А тоді вже можна заробляти, коли будуть стабільні виробники.

В’ячеслав Соколов

Присутнім на «Дні поля» був і народний депутат України Олександр Пасічний.

 — Хотів би побачити, почути думки. Побачити успіхи, послухати професіоналів своєї справи, щоби використовувати ваші знання, — виступив народний обранець. 

Олександр Пасічний

А окрім нього виступали і інші шановані гості: Сергій Бичков — перший заступник гГолови Миколаївської обласної державної адміністрації, Ярослав Гадзало, предидент Національної академії аграрних наук України та інші.

Нагадаємо, Юрій Кормишкін заявив, що фермери не можуть посіяти якісне насіння через відсутність насіннєвих інспекцій. 

Новости по теме

| | | |