Завдяки супутнику фермери можуть відстежувати вологість ґрунту та дивитись прогноз погоди на 14 днів

29 мая, 2020

Супутникова платформа моніторингу полів EOS Crop Monitoring випустила масштабне оновлення. Нові функції роблять її ще більш зручним та потужним інструментом для аграріїв. Платформа допомагає приймати базовані на даних рішення, зменшувати витрати та збільшувати врожаї, передає пресслужба компанії.

Головне у оновленні: відстеження вологості ґрунтів, групові профілі, прогноз погоди на 14 днів від лідера галузі, покращене зонування та чимало дрібних удосконалень, які роблять користування платформою простішим.  

Вологість ґрунту

Спостереження за вологістю ґрунту — одна із інноваційних особливостей платформи. Фермерам не потрібно бути досвідченими користувачами, щоб опрацьовувати інформацію, подану в графіках. Супутникові дані, представлені у формі двох кривих, допомагають відстежувати показники вологості поверхні ґрунту та прикореневої зони прикоренивища. Застосування цієї технології дає можливість робити точніші прогнози урожайності, а також значно вдосконалити процес прийняття рішень для ефективного ведення сільського господарства. 

Одна з ключових переваг платформи — відсутність потреби у додатковому обладнанні. Фермерам не потрібно закуповувати дорогі датчики вимірювання вологості та витрачати кошти на забезпечення їхньої діяльності. За допомогою супутникових знімків аграрії можуть аналізувати поточні та попередні показники, починаючи з 2015 року. Це дає можливість приймати правильні рішення при обробці ґрунту та догляду за посівами. Наприклад, спостереження за кількістю опадів у спекотний або вологий періоди допомагає оптимізувати полив полів. 

Вдосконалена функція моніторингу вологості ґрунту вже доступна в Україні, Росії, Казахстані, а також у США, Канаді, Бразилії, Австралії та Аргентині.

Групові профілі

Тепер користувачі EOS Crop Monitoring можуть організувати цифрове управління всіма справами на фермі в одному спільному профілі. Із Груповими профілями можна приєднуватися до будь-якої кількості Команд та легко перемикатися між ними. Завдями поліпшеній функції Скаутингу та груповим профілям, кожна задача автоматично синхронізується з мобільним застосунком. Користувач завжди в курсі про останні оновлення від Команди, адже про це повідомлення приходять просто на електронну пошту.   

Двотижневий прогноз погоди

Без знань про погоду складно досягти успіху в сільському господарстві. Розуміючи це, EOS Crop Monitoring представила оновлену функцію Weather+. Для цього платформа інтегрує дані від aWhere, провідного постачальника метеорологічних даних для аграріїв. Точні прогнози поєднані з науково перевіреними агрономічними моделями. Завдяки цьому оновленню, користувачі можуть відстежувати погодні умови та відповідно планувати роботу, а також готуватися до погодних примхів.  

Двотижневий прогноз погоди EOS Crop Monitoring включає точну та важливу інформацію про:

 • кількість опадів;
 • мінімум та максимум температур;
 • вологість повітря;
 • хмарність;
 • швидкість та напрямок вітру. 

Крім того, є й доступ до архівних даних про погоду. У них можна знайти: 

 • обсяг накопичених опадів;
 • суму активних температур;
 • кількість опадів по днях;
 • температуру повітря по днях;

Роздільна здатність прогнозу погоди складає 9х9 кілометрів.  Із оновленим прогнозом, фермери матимуть надійну інформацію для поточної діяльності та коригування стратегії. 

Зонування 

Функцію Зонування також серйозно оновили. Тепер користувач може зробити карти вегетації на основі всього одного знімку з супутника. Або використати будь-який проміжок за останні п’ять років, щоб краще зрозуміти особливості поля. Використання якісних супутникових знімків та надійних індексів вегетації (NDVI, NDRE, MSAVI, and ReCl) дає програмним алгоритмам змогу точно визначати, де і скільки використовувати добрив. Крім того, можна створювати карти для диференційованого посіву. 

Зонування також спрощує аналіз ґрунтів. Замість забору зразків із визначеним кроком, достатньо взять проби у виділених супутником зонах. Це може значно скоротити витрати на послуги хіміків. 

Що дає оновленне Зонування?

 • На великих полях виділяються до 5 вегетативних зон, на менших — 2-3.
 • Супутникові знімки Sentinel-2 дають більшу точність. 
 • Користувач може самостійно визначати період для аналізу та отримувати чіткі висновки.  

Удосконалення другорядних функцій платформи

Деталі важливі. Тому EOS Crop Monitoring завжди прагне зробити роботу на платформі ще більш зручною для користувачів. Розробники постійно оптимізують її функціїї та виправляють недоліки системи. Саме тому платформа супутникового моніторингу — не лише ефективний, але й швидкий та зручний інструмент. Завдяки останнім оновленням системи розробники:

 • покращили Легенду та Маску хмар;
 • вдосконалили роботу платформи;
 • зробили графіки точнішими та легшими для читання;
 • додали іспанську та португальську мови.

Також було змінено елементи інтерфейсу, щоб допомогти аграріям з виконанням поставлених завдань. Оптимізація системи та підвищення швидкості обробки даних дозволяють отримати доступ до різної інформації та опрацювати візуалізовані дані на платформі.

Завдяки цим технічним перевагам фермери можуть ефективно вести свій бізнес та реагувати на виклики у майбутньому. Українські аграрії вже можуть випробувати оновлену платформу EOS Crop Monitoring: LINK

Новости по теме

| | | |