Рання черешня в Україні в середньому буде на 39% дорожче, ніж в минулому році

28 мая, 2020

На поточному тижні на український ринок надійшли перші партії черешні ранніх сортів з Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Закарпатської областей. Про це повідомляють аналітики проекту АПК-Інформ: овочі і фрукти.

Продажі вітчизняної черешні почалися в той же період, що і роком раніше, і на даний момент реалізація ведеться виключно дрібним оптом за ціною 55-70 грн/кг ($2,05-2,60/кг) в залежності від якості. При цьому, виробники кажуть, що більш значні обсяги вітчизняної черешні надійдуть у продаж не раніше початку червня, якщо дозволять погодні умови.

— Варто відзначити, що багато виробників черешні відчувають зараз занепокоєння через дощі, які спостерігаються зараз по всій території України з початку тижня. Настільки рясні опади можуть згубно позначитися як на обсягах збору ягоди, так і на її якості. Як ми вже говорили, в поточному сезоні ситуація вже ускладнена тим, що черешневі сади істотно постраждали від весняних заморозків, внаслідок чого валовий збір буде набагато нижче торішнього. Дані заморозки вже призвели до 90% втрати ранніх сортів черешні і негативно позначилися на майбутньому врожаї пізніх сортів, а якість ягоди, яка на даний момент надходить у продаж оцінюється нижче середнього» — прокоментував ситуацію Олександр Хорев керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Нагадаємо, що роком раніше перші поставки черешні на ринок почалися практично в такий же період, як і в цьому сезоні. При цьому ціна на ягоду озвучувалася в діапазоні-35-40 грн/кг ($1,30-1,49 / кг), що в середньому на 39% дешевше, ніж на даний момент.

Новости по теме

|