Аграрії вийдуть на акцію протесту проти монополізації ринку добрив в Україні

27 мая, 2020

В четвер, 28 травня, в урядовому кварталі відбудеться акція протесту аграріїв проти введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив в Україну. Сільгоспвиробники вимагають від Кабміну та Президента не допустити ухвалення Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства даного рішення, яке призведе до монополізації ринку мінеральних добрив в Україні та стрибка цін на них. Про це проінформували в Українському клубі аграрного бізнесу. 

— Аграрії категорично проти введення квот на поставки добрив, оскільки це призведе до грабунку аграріїв задля збагачення олігарха-монополіста Дмитра Фірташа, група компаній «Остхем» якого володіє основними заводами  із виробництва азотних добрив в Україні. Більше того: мотивація Міністерства особливо незрозуміла, якщо згадати, що минулого року Антимонопольний комітет України визнав групу компаній «Остхем» монополістом на ринку мінеральних добрив, яка зловживала своїм монопольним становищем, що призводить до отримання нею надприбутків і завищенню цін на добрива, — йдеться у повідомленні.

Саме імпорт добрив із країн-торгових партнерів України – країн ЄС, Перської затоки, Північної Африки, а також Туреччини, Казахстану, Білорусії, Грузії, Китаю, США – стримує подальший ріст цін. При цьому, ціни на мінеральні добрива на внутрішньому українському ринку перевищують світові в середньому на 20-30%%.

Після встановлення квот на імпорт добрив, аграрії будуть вимушені купувати добрива у заводів Дмитра Фірташа за будь-якою встановленою ним ціною. Це призведе до подальшого подорожчання мінеральних добрив та великих збитків аграріїв. Оскільки частина добрив у собівартості продукції рослинництва близько 30%, це загрожує і подорожчанням основних продуктів харчування, а також втратою експортних ринків через неможливість на них конкурувати, в тому числі, з російськими виробниками. Виникає цілком логічне запитання: чиї інтереси відстоює Міністерство: сільгоспвиробників і споживачів чи олігарха?

— Аграрії наголошують: підтримувати сьогодні потрібно їх самих, а не компанії Дмитра Фірташа. Декілька років низькі світові ціни на аграрну продукцію та засуха вже призвели до розорення багатьох фермерів. Буквально в цьому місяці двоє з них вже вчинили самогубство. У такій ситуації, спроби змусити фермерів дотувати олігархів, профінансувавши ремонт їхніх заводів, не тільки несправедливі, а й аморальні, — повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу. 

Організатори акції протесту – ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», ГО «Аграрний союз України», громадська спілка «Всеукраїнський конгрес фермерів»об’єднання «Агро-продовольча рада».

Початок акції о 11:00 біля Кабінету міністрів України. Також учасники акції протесту підуть до Офісу президента України, щоб передати Володимиру Зеленському спільне звернення від аграрних асоціацій.  

О 13:00 біля Офісу президента відбудеться пресбрифінг організаторів акції.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 22 травня, о 10:00 аграрії вийшли на основні автомагістралі країни, аби заявити про свою незгоду із наміром Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запровадити квоти на імпорт добрив в Україну.

Новости по теме

| | | |