Агрокомітет підтримав Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві

27 мая, 2020

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав у першому читанні проєкт Закону України «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві». Про це повідомив на своїй сторінці Facebook сторінці Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Проєктом Закону визначаються особливості створення та діяльності Фонду, тип власності та корпоративного управління. Фонд часткового гарантування кредитів є спеціалізованою небанківською фінансовою установою. Частка держави у статутному капіталі становитиме не менше 51%. Учасниками Фонду можуть бути держава та міжнародні фінансові організації, участь приватного капіталу в ньому – заборонена, — повідомив Тарас Висоцький.

Корпоративне управління Фондом має здійснюватися професійною наглядовою радою, 3 із 5 яких мають бути представниками держави. Таким чином контрольний пакет залишається за державою.

Максимальне гарантування кредитів Фонду складає 50%, кредитний леверидж 1:4. Таким чином, кожна виділена державою гривня перетвориться на 8 грн для аграріїв. Очікувана цінова політика – 2% на рік, максимальна тривалість гарантування – 10 років.

У законопроєкті чітко прописані критерії профілю позичальників, які зможуть скористатися послугами Фонду:

  •  дрібні фермери, що обробляють до 500 гектарів;
  •  відповідають вимогам, що висуваються до мікропідприємств, малих та середніх Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»;
  •  граничний показник розраховується сумарно щодо всієї групи пов’язаних із суб’єктом підприємництва контрагентів.

Забезпечення виконання кредитних зобов’язань гарантіями Фонду дозволить кредиторам збалансувати свою оцінку кредитного ризику і відкриє доступ дрібним та середнім сільгоспвиробникам до банківського кредитування.

За розрахунками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України це не тільки дасть можливість дрібним та середнім сільгоспвиробникам отримати доступ до кредитів в необхідних обсягах для купівлі земель сільгосппризначення, але й залучити додаткові кошти для інвестицій.

Новости по теме

| |