На полях «Нібулону» загинуло близько 8% посівів озимих культур – Вадатурський

27 мая, 2020

У господарствах ТОВ СП «Нібулон» через несприятливі погодні умови зафіксовано загибель озимої пшениці на площі 1,09 тис. га та озимого ріпаку – на 2,15 тис. га, що сукупно перевищило середні багаторічні втрати (3%) і склало близько 8% від обсягів сівби озимого клину поточного сезону. Про це повідомив генеральний директор компанії Олексій Вадатурський в коментарі порталу «Зберігання та переробка зерна».

«Слід відзначити, що значно кращий, у порівнянні з попередніми роками, стан озимих у східному регіоні. Дощі протягом останніх тижнів покращили ситуацію і створили умови для формування гарного врожаю в цій зоні. Західний регіон менше забезпечений опадами, але й цієї кількості наразі вистачає для повноцінного проходження фенофаз озимими культурами. На противагу південний регіон формує врожай нижче середнього багаторічного рівня. Тут відзначалася й часткова загибель культур з подальшим пересівом», – зазначив він.

Першопричиною втрат, за словами Вадатурського, є тривала ґрунтова посуха в частині Південного регіону (північ Миколаївщини, Одещина, Кіровоградщина, Черкащина), через яку сходи на частині посівів зернових не було отримано з осені, частина ж посівів вийшла з зимівлі в ослабленому стані. Також безпосередня загибель більшості ріпаку сталася через тривалі нічні морози в першій та другій декадах квітня на фоні відновлення культурами вегетації та стрімкого їх розвитку через сприятливі погодні умови в третій декаді березня та першій декаді квітня.

«За умов достатнього зволоження дія морозу могла б нівелюватися, та, нажаль, у нас і на сьогоднішній день на більшості території півдня продуктивні опади відсутні. З останніх негараздів слід відзначити пониження температур на початку другої декади травня, що частково зашкодили посівам ярих: кукурудзи та сорго. Щодо наслідків – висновки буде зроблено спеціалістами вже до кінця місяця», – наголосив власник компанії.

Вадатурський відзначив, що основними культурами для підприємства залишаються озима пшениця, соняшник, кукурудза, ріпак, сорго, озимий ячмінь та соя. При цьому під урожай-2020 господарства «Нібулону» збільшили частку посівів соняшнику, на фоні зниження обсягів озимої пшениці та ріпаку.

Новости по теме

| |