В Миколаєві змінився земельний податок та орендна плата за земельні ділянки

26 мая, 2020

В Миколаєві змінився земельний податок та орендна плата за земельні ділянки. Про це «АгроЮг» повідомили в Головному управлінні Державної податкової служби у Миколаївській області.

До кореспондентів видання звернулись місцеві мешканці, які були здивовані, що їм прийшла квитанція з ціною на земельний податок, який втричі перевищував минулорічні показники. Виявляється, в Миколаєві змінилась нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка розробляється для визначення розміру земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, — пояснили «АгроЮг» у Миколаївському управлінні ГУ ДПС у Миколаївській області.

Нормативна грошова оцінка земель переглядається кожні 5-7 років, — зазначили у податковій службі.

Відповідно п.п. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, саме вона є базою оподаткування платою за землю.

— Статтею 18 Закону України  «Про оцінку земель» від 11.12.2003 №1378-IV (далі – Закон №1378-IV) передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів проводиться незалежно від їх цільового призначення — не рідше ніж один раз на 5-7 років. Згідно ст. 23 Закону №1378-IV, технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. На виконання зазначених норм, Миколаївською міською радою прийнято рішення від 10.07.2019 №52/18 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Миколаєва», яке набрало чинності з 01.01.2020. Таким чином, у 2020 році по місту Миколаїв земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності нараховуються контролюючими органами за новою нормативною грошовою оцінкою або в розрізі зон згідно даних, наданих Миколаївською міською радою, або, у разі наявності, згідно витягу про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки. 

Всі бажаючі можуть отримати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку власної земельної ділянки. Зробити це можна через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) або подати запит на отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку онлайн через портал електронних сервісів Держгеокадастру.

— Звертаємо увагу платників податків, які мають у власності або оренді земельні ділянки на території міста, про необхідність замовлення таких витягів та їх надання до Миколаївського управління ГУ ДПС у Миколаївській області за адресою: м. Миколаїв, вул. Потьмкінська, 24/2, для перерахунку плати за землю з фізичних осіб (телефон для довідок: 37 90 68), — зазначають у податковій службі.

Новости по теме

|