Моніторинг осушуваних земель: в Держводагентстві пояснили високі ціни на зрошення в Миколаївській та Херсонській областях

25 мая, 2020

Державне агентство водних ресурсів України пояснило чому фермери на Херсонщині та Миколаївщині мають платити більшу ціну на зрошення. Про це йдеться у матеріалі сайту Agravery.com.

Оскільки водогосподарські організації не в повній мірі забезпечені фінансуванням з державного бюджету на виконання основних функцій, компенсація дефіциту бюджету покривається за рахунок надання платних послуг, — відповіли в Держводагентстві на офіційний запит від журналістів видання.

За інформацією, під платними послугами, за які сільгоспвиробники Миколаївщини мають додатково платити 0,05 грн. (нуль грн., п’ять коп.) за 1 куб. м, а Херсонщини — 1,4 коп.  за 1 куб. м, йдеться про  здійснення моніторингу зрошуваних та осушуваних земель (глибина залягання та мінералізація ґрунтових вод, ступінь засоленості та солонцюватості ґрунтів). Використання матеріалів сайту Agravery.com визначається правилами та здійснюється відповідно до законодавства України про авторські та суміжні права.

«Надання відповідних послуг спрямоване, насамперед, на запобігання підтопленню, засоленню, деградації меліорованих земель, погіршенню стану водних об’єктів, здійснення заходів, пов’язаних з охороною земель, збереженням і підвищенням родючості ґрунтів, а, отже, безпосередньо пов’язане з транспортуванням (перекиданням) та забором води із використанням водозабірних споруд для поливу сільськогосподарських культур», — повідомили в Держводагентстві.

Що стосується надання послуг з моніторингу зрошуваних земель Басейновим управлінням водних ресурсів нижнього Дніпра (далі – БУВР), у листі-відповіді повідомили: вартість послуг з моніторингу залишилась на рівні 2019 року та складає 1,4 коп./куб. м; у 2019 році за послуги з обстеження гідрогеолого-меліоративного стану зрошуваних земель з наданням рекомендацій отримано 365,6 тис. гривень; у 2019 році було укладено з сільгосптоваровиробниками Херсонської області 290 договорів на послуги, де однією із сторін було БУВР нижнього Дніпра; станом на травень 2020 року водокористувачами підписано 269 договорів, якими передбачено надання послуг БУВР нижнього Дніпра. Всі договори укладено без заперечень та протоколів розбіжностей щодо послуги БУВР у частині моніторингу зрошуваних земель; відповідно до умов договору оплата сільгосптоваровиробниками за надані у квітні 2020 року послуги буде здійснюватися після складання актів виконаних робіт.

«Разом з цим, повідомляємо, що у 2019 році у Господарських судах Миколаївської та Херсонської областей розглядалися справи про визнання частково недійсними договорів, пов’язаних із забором води, в межах яких замовники отримали послуги з моніторингу еколого-меліоративного стану зрошуваних земель. Відповідно до рішення судів, зазначені питання були вирішені в судовому порядку на користь РОВР та БУВР, яким послуги з моніторингу надавалися законно та обґрунтовано», — зазначили в Держводагентстві.

Нагадаємо, що  голова постійної комісії з аграрних питань Миколаївської облради Юрій Кормишкін звинуватив Регіональний офіс водних ресурсів у махінаціях із подачею води на зрошення.

Новости по теме

| | | |