Запаси продуктивної вологи на Півдні України лишаються недостатніми

25 мая, 2020

Станом на 20 травня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в шарі грунту на більшості площ західних, північних, центральних, на окремих площах східних областей України були оптимальними (21-45 мм продуктивної вологи). Про це йде мова в агрометеорологічних огляді Укргідрометеоцентру.

Прі цьому, на більшості площ східних, окремих площах південних, центральних, Сумській, Київській та Волинської областей вологозапаси залишалися недостатніми (11-20 мм), в південних, окремих районах Донецької, Луганської, Харківської та Черкаської областей — незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи).

Місцями в Запорізькій, Одеській та Херсонській областях орний шар грунту був зовсім сухий. Зволожування метрового шару ґрунту під озимими культурами на більшій частині західних, північних, на окремих площах центральних, Харківської та Луганської областей було оптимальним (121-200 мм і більше). На багатьох площах східних, центральних, Рівненської, Волинської, окремих районах Київської, Львівської, Тернопільської та Хмельницької областей вологозабеспеченість була задовільною — 81-120 мм продуктивної вологи.

На інших засіяних площах вологазабеспеченість була недостатньою (51-80 мм), на багатьох площах південних, окремих районах центральних областей тривала посуха, запаси вологи не перевищували 23-46 мм, місцями — 6-18 мм.

«Вологозабезпеченість орного шару грунту під озимим ріпаком на більшості площ південних, окремих площах центральних областей була недостатньою (від 4 до 11 мм продуктивної вологи). На інших площах запаси продуктивної вологи були достатніми — 20-32 мм продуктивної вологи », — уточнили метеорологи.

Новости по теме

| |