«Урожай підскакує в 1,5 рази»: на господарстві в Миколаївській області показали стан культур під зрошенням

22 мая, 2020

Аграрний сезон 2019-2020 в Україні став найбільш посушливим за останні кілька років. В основному, великі втрати врожаю несуть сільгоспвиробники південного регіону, так званої зони ризикованого землеробства. Бездощовий період навесні місцями тривав більше 50 днів, і, щоб врятуватися від посухи, сходи вимагають додаткового зрошення. Так, вже третій рік поспіль на полях села Киселівка Снігурівського району Миколаївської області силами ТОВ ДП «Південне» зрошується 370 га. В цьому році зрошення як ніколи дає суттєвий результат. Гідротехнік господарства Іван Валько розпівів, що завдяки зрошенню об’єми урожаю збільшуються у 1,5 рази.

— Поля розташовані в посушливій зоні – зоні ризикового землеробства. Відновлюємо зрошення на площі 370 га. На полі встановлено дощувальні машини Valley. Одна дощувальна машини займає площі 113 га, чотири інших поменше. В даний момент поливаємо ярий ячмінь. Запустили полив 28 квітня, викликали сходи, дали 150 куб води. Надалі зробили підгодівлю, внесли селітру, і запустили полив по 150 куб на га, щоб підгодівля добре впливала на сходи, – розповів гідротехнік.

Гідротехнік ТОВ ДП«Південне» Іван Валько

На жаль, не всі середні та малі сільгоспвиробники мають можливість обладнати на своїх полях системи зрошення. Зокрема через те, що механізми для поливу дуже дорогі, а також через велику вартість води.

— Ціна на воду – це глобальне проблемне питання. Витратна ця справа. Вода дуже дорого коштує. Я не знаю, куди наш уряд дивиться, але для фермерів потрібно робити якусь знижку. Ми ж вирощуємо зернові культури. От не буде врожаю, що тоді? Дуже дорого. Ми не проти платити, але хотілося б знижку, – зауважив Іван Валько.

Раніше директор ДП «Південне» Юрій Котик розповідав, що господарство сплачує 1,85 коп/куб.м.

— Проблем із подачею води в нас немає, але шкода, що вода дуже дорога. Ми беремо через Снігурівське водне господарство, яке, в свою чергу, закупляє воду в Інгулецькій зрошувальній системі, то це виходить 1,85 коп/куб.м., – каже аграрій.

Читайте також: На ДП «Південне» проводять міжрядний обробіток соняшника та готуються до другої хвилі зрошення

Новости по теме

| | | | | |