На Миколаївщині чергові порубки лісосмуг: знищено 20 дерев

22 мая, 2020

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища регулярно фіксуються факти незаконних порубок дерев в полезахисних лісових насадженнях і на території Миколаївської області. Так, черговий випадок вирубки дерев зафіксовано в полезахисній смузі Первомайського району. Про це інформує Державна екологічна інспекція у Миколаївській області.

Так, 15 травня 2020 року, в ході проведення рейдової перевірки, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області встановлено факт порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме на території Софіївського старостинського округу Мигіївської сільської ради Первомайського району в полезахисній лісовій смузі по дорозі  від села Софіївка до села Богословка з насадженнями дерев виявлено факт самовільного знищення до ступеня припинення росту (внаслідок спилювання) дерев породи «акація» в кількості 18 одиниць, дерева породи «липа» в кількості 1 одиниця та дерева породи «шовковиця» в кількості 1 одиниця, що є порушенням статті 69 Лісового кодексу України, статті 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Встановлені особи порушників, загальний розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок знищення до ступеня  припинення  росту дерев становить 108 878,39 грн.

Таким чином, оскільки в діях громадян вбачаються ознаки злочину передбаченого частиною 2 статті 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу), Державна екологічна інспекція у Миколаївській області звернулась до Національної поліції з заявою про злочин.

Нагадаємо, що АгроЮг писав, що Південні ліси та лісосмуги продовжують методично вирубувати. Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища регулярно фіксуються факти вирубок зелених насаджень. За п`ять місяців 2020 року на Півдні України в Одеській, Херсонській, Миколаївській областях зафіксовано загалом понад 35 фактів вирубки дерев. Особливо загрозливі масштаби — в Миколаївській області.

Новости по теме

| | | |