Аграрії вийшли на акції протесту через запровадження квот на імпорт добрив

22 мая, 2020

У п’ятницю, 22 травня, о 10:00 аграрії вийшли на основні автомагістралі країни, аби заявити про свою незгоду із наміром Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запровадити квоти на імпорт добрив в Україну. Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР).

«Про можливість їх впровадження стало відомо ще у серпні 2019 року, коли Міжвідомчою комісією з питань міжнародної торгівлі (МКМТ) було ініційовано розслідування щодо імпорту в Україну азотних добрив. Йдеться про імпорт з країн-торгових партнерів України — країни ЄС, Перської затоки, Північної Африки, а також Туреччини, Казахстану, Білорусії, Грузії, Китаю, США», — йдеться в повідомленні.

Основними ініціаторами даного розслідування виступили підприємства, які входять у групу компаній «Остхем» Дмитра Фірташа та «ДніпроАзот» Ігоря Коломойського.

«У червні 2019 року Антимонопольний комітет України визнав, що група „Остхем“ є монополістом на ринку азотних добрив та зловживає своїм монопольним становищем. У свою чергу, обмеження імпорту добрив з інших країн тільки зміцнить її монополію та дозволить і надалі диктувати аграріям ціни на добрива», — пояснюють у ВАР.

У Всеукраїнській Аграрній Раді додають, що імпорт добрив, створюючи конкуренцію на ринку, давав можливість стримувати апетити олігархів, однак, ціни внутрішнього ринку все одно перевищували світові. Наразі ціни на азотні добрива (КАС, карбамід, аміачна селітра) на внутрішньоукраїнському ринку перевищують світові в середньому на 30%. Однак, якщо брати окремі позиції, наприклад, аміачну селітру, де «Остхем» є абсолютним монополістом, то її ціна вища на 43%. А карбамід «Остхем» українським аграріям продає по 217 $/тонну, а в Іспанію експортує по $200, хоча мало б бути навпаки. Раніше ж українські аграрії за вітчизняні добрива змушені були узагалі переплачувати на 50% і навіть 100% дорожче.

«Введення квот на імпорт добрив — це ризик запровадження обмежень у відповідь на імпорт з України, наприклад, скорочення квот та імпорт українських продуктів харчування, чого так настійливо добиваються європейські фермери», — підкреслюють у ВАР.

Саме тому аграрії категорично проти даного рішення та вийшли на акцію протесту на таких автомагістралях:

  • Одеська область: автошлях М05, Е 95, с. Демидове;
  • Черкаська область: автошлях М05, м. Жашків, поворот на с. Тихий Хутір; автошлях Е-95, поблизу с. Ладижинка;
  • Запорізька область: автошлях М-18 Харків-Сімферополь, Василівський район. Орієнтир — с. Кам’янське;
  • Харківська область, Нововодолазький р-н: траса М-18, орієнтир заправка «Маршал»;
  • Кіровоградська область: автошлях М12, за 10 км. від м. Новоархангельськ (Кафе Застава).

Новости по теме

| | | | |