На Півдні України продовжують вирубувати ліси та лісосмуги: жахаюча статистика

22 мая, 2020

Південні ліси та лісосмуги продовжують методично вирубувати. Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища регулярно фіксуються факти вирубок зелених насаджень. За п`ять місяців 2020 року на Півдні України в Одеській, Херсонській, Миколаївській областях зафіксовано загалом понад 35 фактів вирубки дерев. Особливо загрозливі масштаби — в Миколаївській області. Про це свідчать офіційні дані від регіональних Державних екологічних інспекцій, які отримали кореспонденти АгроЮг у відповідь на офіційний запит. Сума збитків завдана державі — понад 26 млн грн. Левова частка з них — результат справжньої катастрофи, яка відбулась на Херсонщині

Відзначимо, що лісосмуги на Півдні України відіграють особливу роль — полезахисну. Вирубка дерев призводить до того, що аграрії Півдня втрачають врожай — приблизно 10–12 мільйонів тонн зерна щороку через вітрову ерозію грунтів. Однак ефективної схеми боротьби проти «чорних лісорубів» держава не випрацювала. Та й рівень штрафів порівнянно з катастрофічними збитками, які завдаються державі, неспіввідносний.

Згідно офіційної статистики найменше вирубують лісів на Одещині. Державна екологічна інспекція в Одеській області повідомила, що з початку 2020 року зафіксовано 4 факти вирубок лісосмуг та лісів. Збитки завдані ласовому господарству оцінюються в 76 тис 644 грн.

На Херсонщині регіональною Державною екологічною інспекцією за період з початку 2020 року станом на 01.05.2020 року притягнуто чотири особи до адміністративної відповідальності за ст. 65-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень” з накладенням стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 2 400 грн.

Однак катастрофічна вирубка сталась на території Великокардашинської сільської ради Голопристанського району. Невідомі вирубили 3 817 дерев. Загальні збитки від цього склали 23 млн 667 тис. 258 грн. Нагадаємо, що АгроЮг писав про цю подію з посиланням на Державну екологічну інспекцію в Херсонській області. Загалом розмір шкоди, заподіяний лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту, невстановленими особами на Херсонщині склав 23 млн 887 тис 465,46 грн. 

Найбільш загрозлива ситуація відбувається в Миколаївській області. З початку 2020 року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області зафіксовано 28 фактів знищення або пошкодження лісів та лісових смуг. Шкода завдана навколишньому природному середовищу — 2 млн 288 371, 40 грн. Ця сума вже перевищує показники всього 2018 року. Тоді за рік «чорні лісоруби» вирубили дерев на 2 млн 134,9 тис. грн.

Відзначимо, що на Миколаївщині щоби запобігти вирубці лісосмуг в облдержадміністрації створили спеціальний штаб. Однак працює він не ефективно. Натомість вирубки в Миколаївській області стають все загрозливішими. 

Місцеві відзначають, що на Півночі Миколаївської області іде спилювання лісосмуг в промислових масштабах. Поки керівництво Миколаївської області не приймає конкретних дій по припиненню цієї ситуації.

Раніше ми писали що черговий випадок масової вирубки дерев зафіксовано на Миколаївщині.

Депутат Миколаївської обласної ради Михайло Талпа повідомляв про вирубку лісів та лісосмуг на території Миколаївської області в промислових масштабах.

Зовсім нещодавно в лісосмузі Новобузького району Миколаївщини браконьєри знищили 156 дерев. 

Новости по теме

| |