В Україні введуть квоти на імпорт міндобрив

21 мая, 2020

В Україні введуть квоти на іспорт міндобрив. Про це розповів Тарас Качка, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, торговий представник України, на своїй сторінці у Facebook.

«Рішення по добривах, яке пропонує Мінекономіки, не призведе ані до зростання цін, ані до дефіциту товару. Втручання в ринок добрив буде мінімальним. Так аби не нашкодити споживачам. Так, ми пропонуватимемо запровадити квоти. Для того щоб зберегти диверсифікацію і передбачуваність імпорту», — зазначив Качка.

За його словами, запропоновані квоти будуть близькими до фактичного імпорту який є зараз. Варто додати, що у першому кварталі 2020 року імпорт комплексних добрив скоротився на 18%, а азотних — на 59%, у порівнянні з першим кварталом минулого року.

«Імпорт в Україні сам потихеньку йде до таких параметрів, які ми пропонуємо зафіксувати. Для чого ж в таких обставинах тоді захищати нацвиробника? Щоб нарешті вивести ринок добрив в стан, коли нових захисних заходів не треба», — написав торговий представник.Він зауважує, що на внутрішньому ринку конкуренція досягається через нормальний баланс між виробництвом і імпортом. На міжнародному рівні нацвиробник конкурує з закордонними компаніями як на внутрішньому, так і на міжнародних ринках.«Нам треба захищатися від надмірного виробництва, яке нарощується в регіоні, зокрема в Туреччині. А з огляду на роль газу у виробництві добрив — це питання вже набуває геополітичних обрисів. Тож ми має намір захищати національного виробника і добрив і сільськогосподарської продукції. І будемо робити це розумно», — підкреслив заступник міністра.

Новости по теме

| |