Миколаївські аграрії в стінах ОДА обговорили як вийти з ситуації, яка склалась внаслідок масштабної посухи

18 мая, 2020

В Миколаївській ОДА пройшло засідання круглого столу з аграріями щодо ситуації, яка склалась на Миколаївщині у зв’язку з посухою. Участь у засіданні прийняли провідні аграрії з кожного району, члени постійної комісії з питань АПК, голова аграрної комісії Юрій Кормишкін, перший заступник голови Миколаївської обласної ради Тахір Садрідінов, директор департаменту АПР Олена Піскун, в.о. начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Віталій Заітов.

Голова аграрної комісії Юрій Кормишкін зазначив, що раніше існував аграрний консорціум, завдяки чому багатьох проблем можна було би уникнути і бути готовими до них. 
— У нас раніше була така практика до 2015 року. У нас був аграрний консорціум, ми там спілкувались. От зараз ми зайшли у весну, і побачили, що немає вологи. І сільгоспуправління, профільний заступник збирали аграріїв, і виносили свої пропозиції, щоб не вносити багато добрив. Але зараз з нами ніхто не спілкується. Наука мовчить, влада мовчить.

Фермери запропонували ряд пропозицій до уряду, щоби якось допомогти побороти наслідки посухи. Серед них запропонували від уряду для аграріїв Півдня призначити пільгу по ПДВ, домовитись з банківськими установами зробити пролангацію по кредитним відсоткам.

Директор, ТОВ «Гарант Агро» Анатолій Гасюк зауважив, що через складний фінансовий стан аграріям важко розплатитись з податками та за кредити з банками.  Адже питання державної компенсації фермерам теж примарне.

— Ми не зможемо заплатити податки. Багато підприємств розвалиться, багато буде звільненно з роботи. З компенсацією питання незрозуміло… Ми прийшли сюди, щоби поспілкуватись, вирішити це питання. Потрібно робити це вже радикально. Не чекати. Верховна Рада піде на канікули, осінню прийде і грошей в них не буде — це затягнеться на 2-3 роки. 

—  Дійсно, наша область є аграрною і це дуже важливо, щоби наші аграрії розвивались і в нас не було таких проблем.  Нам треба бачити наперед, що робити, якщо в наступному році буде така сама ситуація. Яким чином ми будемо виходити?, — зауважив заступник голови Миколаївської ОДА Сергій Бичков.

Заступник голови Миколаївської обласної ради Тахір Садрідінов відзначив, що уряду потрібно провести відповідну роботу з банківськими установами, щоби вони пішли на зустріч аграріям.

— Отримати би фінансування з банку на пільгових умовах. Щоби ми не збирали документи, як ми збираємо — місяць. Щоби були гарантії, шо на затрати ми отримали якийсь банківський кредит. Принаймні 0,1%. Це підтримало би аграріїв. 

Тим більше в.о. начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Віталій Заітов підтвердив наміри регіонального ДФС допомогти аграріям.

Врешті, Юрій Кормишкін запропонував главам адміністрацій підготувати висновки з ситуації що склалась, щоби розуміти, як діяти далі.
— Пропоную, щоб Сергій Васильович дав доручення главам адміністрацій у терміновому порядку до п’ятниці по райрадам, ОТГ підготувати висновки. І ми в п’ятницю проведемо нараду, і зрозуміємо, куди далі рухатись. Думаю, 3-4 дні достатньо для того, щоб зробити таку роботу.
Фото: Марія Дорохіна

Новости по теме

| |