На Кінбурській косі розорали 400 га заповідних територій ландшафтного парку

18 мая, 2020
На Кінбурській косі фермери розорали 400 га заповідних унікальних земель. Про це інформує «Українська природоохоронна група»Інформацію про незаконне розорювання земель  повідомив директор регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Зеновій Петрович. 
Щодо розорювання великої ділянки цілини в околицях села Очаківське Голопристанського району Херсонської області, ми 1 травня виїхали на місце щоб встановити масштаби та ступінь завданої природі шкоди. Побачена нами картина привела нас в повний розпач. Побачене — не лише злочин, але й дія, яка не підлягає жодному логічному поясненню. Загалом було розорано майже 400 га цілини (393, якщо бути точним), яка ніколи навіть у радянські часи з дуже інтенсивним сільським господарством не оралася. Розорана територія є дуже цінною в природоохоронному відношенні і її планується включити до складу проектованого регіонального ландшафтного парку «Долина курганів», а вже зараз вона включена до складу об’єкту Смарагдової мережі UA0000215 «Кінбурнська коса».
Також місцевість є дуже цінною в історико-археологічному відношенні, зокрема тут зосереджено понад 300 курганів, частина курганів була пошкоджена в ході розорювання. Велике скупчення курганів свідчить про те, що ця місцевість була святою землею для народів, які її населяли. У ході розорювання знищено або втратили домівки величезна кількість рослин та тварин, — йдеться у повідомленні. 
Вчинене діяння є безпрецедентним актом вандалізму проти природи, у ході якого здійснено порушення багатьох законодавчих актів. Передусім це Земельний кодекс України, Закон України «Про охорону земель», а також міжнародна Бернська ковенція, згідно з якою Україна створює та охороняє території Смарагдової мережі. Згідно з даними публічної кадастрової карти, розорані були ділянки № 6522383400:04:010:0002 та № 6522383400:04:001:1041, які перебувають у комунальній власності і мають цільове призначення «Для сінокосіння і випасання худоби».
Відомо, що заповідні землі розорала фірма  ТОВ «Аграрна компанія Наутіліус». Природозахисна організація вже підготовила звернення  до Державної екологічної інспекції, Херсонської ОДА та Держгеокадастру з проханням провести відповідні перевірки. Також оформлене звернення до національної поліції та генпрокуратури з вимогою порушити кримінальну справу.

Новости по теме

| |