Україна буде платити аграріям 5 тис грн за гектар загиблих посівів

18 мая, 2020

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України бачить необхідність виділення грошової компенсації за втрату посівів через посуху з розрахунку 4,5-5 тис. грн за гектар постраждалих посівів. Про це під час онлайн-конференції повідомив заступник міністра Тарас Висоцький, передає Unian.ua.

«Ми бачимо необхідність виділення безповоротної разової допомоги, наші розрахунки показують, що це має бути близько 4,5-5 тис. грн на один гектар. І хоча не буде прив’язки до регіону, але ми розуміємо, що 70-75%, а то і 85%, піде в Одеську область», — повідомив Тарас Висоцький.

З його слів, інструмент компенсації повинен бути максимально простим — для цього необхідно буде підтвердити статус сільгосптоваровиробника, а Укргідрометцентр додатково підтвердить площу постраждалих посівів.

Заступник міністра додав, що на цей час Мінекономіки шукає спосіб реалізації цієї ідеї.

«Ми шукаємо юридичний момент, як це зробити швидше. Можна виділити кошти з фонду, сформованого для боротьби з коронавірусом, прирівнявши це до форс-мажору. Є можливість через бюджет, але це довше», — додав заступник міністра.

Нагадаємо, що через непогоду у Одеській області загинули 315 тис. га зернових. 

Новости по теме

| | | |