На Снігурівщині аграрії за власні кошти встановлюють новий міст для розвантаження старого – місцева влада перешкоджає

14 мая, 2020

У Снігурівському районі декілька населених пунктів відділені від районного центру понтонним мостом. Він знаходиться в аварійному стані і щороку «йде» під воду через велике навантаження. Місцеві аграрії для розвантаження існуючої переправи ініціювали встановлення ще одного, тимчасового мосту поряд. Місцева влада виступила проти бажання сільгоспвиробників, звернувшись до правоохоронних органів. Внаслідок техніку було арештовано, а роботи заблоковані. Про це в коментарі Інтернет-виданню «АгроЮг» розповів директор ТОВ СГВП «Снігурівське» Вадим Бєлік.

— Неможливо здійснювати господарську життєдіяльність. Постійно проводяться ремонтні роботи мосту, в тому числі наше підприємство щорічно приймає активну участь у його ремонті. Місцева влада постійно чинить перепони як нам, так і іншим сільгоспвиробникам у вивозі сільгосппродукції. Єдиний шлях, яким можна об’їхати цю річку – полями через Херсонську область, це близько 100 км. Підприємством в минулому році були направлені запити до органів влади з наміром встановити понтонний міст за власні кошти. Були направлені запити в Миколаївську ОДА, Снігурівську райдержадміністрацію, до ГСЧС, Державної екологічної інспекції та в інші відомства. Жодної відповіді про відмову ми не отримали, – розповів аграрій.

Директор ТОВ СГВП «Снігурівське» Вадим Бєлік

За його словами, ще в кінці минулого року ними були подані документи у ряд відомств, від яких не було отримано відповіді про відмову.

— Якщо ми хочемо вкласти власні кошти, ми думали, що місцева влада запропонує підтримку та допомогу. Натомість вони пригнали сюди правоохоронні органи із метою заборонити нам встановлення цього мосту. Техніку заарештували, роботу заблокували, – каже Вадим Бєлік.

 

За словами місцевих мешканців, існуючий міст підтоплюється по декілька разів на рік. Внаслідок чого виїзд та в‘їзд до сіл блокується.

— Нам дуже потрібен цей міст. Людям в лікарню потрапити неможливо, фермери мають якось вивозити зерно. Якщо ми залишмось без мосту, то нам його ніхто не зробить. Ми відрізані від всіх залишимось, – каже Олена Дзюбак, представник села Івано-Кепино.

Незабаром почнуться жнива, місцеві аграрії та сільгоспвиробники із Херсонськоі області зазвичай їдуть саме через цей міст.

— Кому заважає новий міст? По цьому неможливо переїхати ні комбайном, ні трактором, ні сівалкою. Людина хоче розвантажити цей міст. Які ще аргументи ще потрібні? Всі в селах – за, – розповідає місцевий фермер Олександр Король.

Місцеві мешканці готові збирати підписи за те, щоб тимчасовий понтонний міст все ж таки було встановлено.

Генеральний директор ТОВ СП «ПАЕК», в склад якої входить ТОВ СГВП «Снігурівське», Юрій Кормишкін акцентує увагу на тому, що, не дивлячись на такі дії місцевої влади, підприємство продовжить відстоювати справедливість та можливість влаштування тимчасового понтонного мосту.

— Я разом з колегами щороку витрачаю сили, ресурси, час, щоб міст реанімувати. І так, не аграрії його покалічили, як сьогодні любить говорити місцевий глава ОТГ, а час! А ось бізнес, на відміну від влади, рятує ситуацію. У минулі роки силами підприємств «ПАЕК» ми ремонтували і «латали» його після чергових затоплень. Але ще тоді я говорив, що це не вирішить проблему остаточно! … Цього разу на прохання тих же місцевих жителів, ми вирішили підійти до проблеми глобальніше – встановити новий міст, щоб таким чином налагодити рух транспорту. І, якщо раніше місцева влада в цьому напрямку не вживали ніяких дій, то зараз вони вийшли на новий рівень бездіяльності і заважають створювати нове! Для установки моста з бюджету не було взято жодної копійки. Це мій внесок як бізнесмена, депутата, і людину, якій небайдужі жителі нашої області! – написав Кормишкін на своїй сторінці у Facebook.

В свою чергу, адвокат ТОВ СП «ПАЕК» Олеся Сливко зазначила, що юристами підприємства були направлені листи в ряд установ, у відповідях від яких не було заперечень проти встановлення нового понтонного мосту.

— Від Снігурівської РДА було отримано відповідь, що вони не заперечують проти таких робіт, але вони рекомендували нам звернутись до структурного підрозділу Миколаївської ОДА щодо оформлення відповідним чином під’їзних шляхів до цього мосту. У «ПАЕК» звернулись до ОДА, але досі відповіді надано не було. Окрім ОДА, компанія також звернулась в ряд інших контролюючих органів в Миколаївській області: Управління Укртрансбезпеки, Державна екологічна інспекція, ГУ Держгеокадастру, Регіональний офіс водних ресурсів, ГУ Нацполіції, ГУ Патрульної поліції. Звернулись з метою отримання дозволу чи заперечень щодо проведення таких робіт, а також переліку необхідних документів для їх законного проведення. Всі ці органи не заперечували, але в деяких порекомендували нам звернути увагу на ДБН щодо будівництва мостів. І, дійсно, щоб проводити будівельні роботи, потрібно розробляти кошторисну документацію і т.д. Але компанія не будує мости, а лише влаштовує сполучення у вигляді нового понтонного мосту, – пояснила адвокат.

 

Новости по теме

| | | |