Такої посухи не було з 1947 року: Одеська ОДА звернулась до влади по допомогу

14 мая, 2020
Керівництво Одеської ОДА звернулась до Кабміну по допомогу через катастрофічні збитки, які завдає посуха врожаю аграріїв. Про це проінфморував губернатор Одеської області  Максим Куций на своїй сторінці в Facebook.
— Фермери кажуть, такої посухи на Одещині не було з часів голодного 1947 року. Окрім викликів, пов’язаних з епідемією коронавірусу, Одеська область перебуває на грані ще однієї критичної та дуже небезпечної ситуації — гибелі півмільйона гектарів озимих через посуху. Це більше 50% від усіх посівів в регіоні. Агропідприємствам Бесарабії загрожує банкрутство, а бюджету — значна недостача коштів. Якщо минулоріч ми зібрали 3,7 млн тонн урожаю, то цьогоріч, за прогнозами, зможемо вийти лише на 1,2 млн тонн, — розповідає голова Одеської ОДА. 
Керівництво Одеської ОДА зустрілось з аграріями регіону аби оцінити завдані посухою збитки. 
— Оцінювали масштаби завданих збитків та обговорювали всі можливі загрози, адже домогосподарства вже другий рік потерпають від засухи та можуть втратити до 2 млрд грн. Завдання № 1, яке перед нами стоїть, — не допустити банкрутства низки агропідприємств, скоординувати зусилля з фермерами та гарантувати продовольчу безпеку нашому регіону. Ситуація з АПК настільки критична, що ми вже направили декілька звернень та розраховуємо на допомогу Кабміну.
Крім того Одеська ОДА звернулася до банківських установ, аби ті відстрочили погашення кредитів або надали пільгові умови для сільгоспвиробників, які постраждали від посухи, — розповів губернатор.
Нагадаємо, що через загибель врожаю на Одещині оголосили надзвичайну ситуацію. 

Новости по теме

| | |