У зрошення потрібно інвестувати $1,5-2 млрд, аби не втратити агровиробництво на Півдні – думка

12 мая, 2020

Якщо держава не поновить центральні та міжрегіональні системи зрошення, то ми втратимо виробництво на Півдні України, зміниться уклад та долі людей в цілих регіонах Приазов’я та Причорномор’я. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив екс-нардеп, голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко.

«Для цього потрібно інвестувати 1,5-2 млрд доларів і кошти на ці важливі цілі є. Польову та між польову інфраструктуру на різних умовах могли б взяти самі агро виробники, але до поля та масиву воду треба надати та підвести. Можна залучити кредити (Китай, Світовий банк та інші фінансові установи надавали попередню згоду у фінансуванні та участі), або забезпечити державне фінансування такого важливого проекту національного значення, але звісно ж локалізувати та зв’язати витрати в Україні. Це зростання виробництва від 12 млн. тон на рік на початку і до 20 млн тонн продукції на рік за 5-7 років», – написав він.

На його думку, це дасть зростання виробництва від 12 млн тонн на рік на початку і до 20 млн тонн продукції на рік за 5-7 років.

«Це $2-2,5 млрд додаткового виробництва та експорту на початку реалізації та $5-7 млрд через 5-7 років. Також, це можливість вирощувати на поливі та на ще відносно багатих ґрунтах , продукцію з високою додатковою вартістю. В іншому випадку, буде дуже боляче людям та з великими втратами проходити ця трансформація в цілих регіонах», – вважає екс-нардеп.

Він нагадав, що проект зрошення входив і був включений до переліку пріоритетних ще в 2010 році.

«Ми дуже активно почали його розвивати, але все швидко і померло в «коридорах влади». «Друге дихання» проект отримав в 2015/16 році і гроші на нього виділяли міжнародні фінансові партнери, але знову проект «заговорили і вбили». Такого роду проекти, національного рівня, як проект зрошення, будівництво сучасних заводів з виробництва комбайнів і тракторів, автомобілебудування, розвиток інфраструктури портів і тд, вони повинні реалізовуватися через спеціальний «проектний офіс» і мати спеціальний статус, а люди, які їх реалізовують, повинні мати спеціальний мандат на їх реалізацію. Тоді такі проекти реалізовуються за 3-4 роки і здатні витягнути країну з кризи, що не їсти будь-яким know-how. У наших реаліях і умінні «взаімопобороть» або нічого не робити, щоб нічого не вийшло, такі проекти навіть «не відходять від причалу». Я це пишу, не для того, щоб демотивувати. Ми якраз і вміємо будувати всупереч, а не завдяки. Просто такі реалії», – додав Мірошніченко.

Новости по теме

|