Українські свинарі повідомляють про кризу в галузі через карантин

11 мая, 2020

Пандемія коронавірусу COVID-19 у світі та впровадження карантинних заходів країнами призвело до глобальної економічної кризи. Зупинка роботи цілих галузей, обмеження торгівлі та перевезень, «простій» сфери послуг позначилися, мабуть, на кожному. Однак найбільше в ситуації, що склалася, постраждав малий та середні бізнес. Кореспонденти видання PigUA.info поспілкувалися з малими фермерами-свинарями та розпитали з якими проблемами зіштовхнулися.

Найбільша проблема, з якою стикнулися малі виробники свинини з запровадженням карантинних заходів — відсутність ринку збуту продукції. Так, у більшості регіонів на час карантину заборонено роботу продовольчих базарів на місцях, а це — основні «точки» продажу свинини малих фермерів та присадибних господарств.

«Наразі найбільші проблеми господарство має зі збутом продукції — немає реалізації. Відповідно, відбувається „прострочення“ відгодівельного процесу, що тягне за собою додаткові витрати на годівлю. Окрім того, обмежилися обсяги переробки, тому що на початку карантину попит був великий, а зараз магазини забезпечують попит за рахунок великих постачальників», — зауважив Крупніцький Володимир, ТОВ «Медобори».

Водночас, за словами Віталія Сорокотяга (ФОП «Сорокотяг»), відкриття продовольчих ринків не вирішує проблему відсутності збуту продукції:

«Я невеликий фермер і, в основному, свиней продавав переробникам, які реалізують продукцію на ринках. На час карантину більшість з них взагалі припинили діяльність, а ті, що роботу продовжують — максимально скоротили закупівлі. Для порівняння, якщо раніше я продавав по 10 голів/тиждень, то зараз купують одну для індивідуальних замовлень. Добре, що є можливість перетримати свиней.

Зараз ринки у нашому регіоні відкрили, однак це ситуацію не покращило, тому що діють певні обмеження щодо їх роботи і торгівля йде мляво».

Водночас, доступу до реалізації продукції у великих торгових мережах малі виробники не мають. На заваді такій співпраці стоїть питання фінансів:

«Дуже великі проблеми наше маленьке підприємство має зі збутом продукції. Ринки закриті, можливості реалізувати немає, а свині переростають. Збувати продукцію через рітейл (торгові мережі — ред.) також не можемо: відстрочка розрахунку може сягати більше 2 тижнів, а то і 45-ти днів. Малий фермер, маючи власну бійню, не може працювати на таких умовах», — пояснив Ігор Вощенко, співвласник ТОВ «Рябушівський бекон».

Нагадаємо, що в Україні продовжує дешевшати живець свиней. 

 

Новости по теме

| | |