У Херсонській області розпочалсь сівба кавунів

11 мая, 2020

Минулого тижня у фермерському господарстві «Алмаз-Р» почали готувати поле до сівби кавунів, провели оранку на глибину 25-27 см, і вже незабаром розпочинатимуть сівбу. Про це інтернет-виданню SuperAgronom.com повідомили у господарстві.

«Цей рік сухий, тому вважаю, що він буде без хвороб на баштанних. Взимку не було середовища для розвитку потенційних шкідників чи хвороб», — розповів Шевкет Реїзов, голова ФГ «Алмаз-Р», що на Херсонщині.

Оксана Сергієнко, завідувачка відділу селекції насінництва овочевих та баштанних культур Інституту овочівництва та баштанництва НААН зазначила, що цьогорічні терміни сівби кавунів у них будуть зміщені на 2 декаду травня, адже на сьогодні температури занизькі. Минулорічні високі денні температури сприяли збільшенню врожаю культур. Також доктор сільськогосподарських культур спрогнозувала, що можливо термін отримання стиглої продукції зміститься на 10 днів.

Шевкет Реїзов зазначив, що найскладніше при вирощуванні кавунів отримати рівномірні сходи. Зазвичай, на результат впливає погано підготовлений  ґрунт.

«Ми вирощуємо кавуни в регіоні, де можливі сильні дощі. Наші супіски після злив, коли сходить сонце, перетворюються на бетон. Буває, що можемо не дістати рослину», — зазначив голова господарства з Херсонщини.

Пан Реїзов згадував, що минулоріч посіви кавунів побило градом і на початку вегетаційного розвитку, і вже зрілі плоди. Додав, що був рік, коли такі опади знищили 70% всіх посівів у регіоні.

Новости по теме

| | |