Вчені розробили систему захисту пасік від хвороб та отруєнь

7 мая, 2020

Інститут тваринництва НААН розробив систему захисту пасік від заразних захворювань та отруєнь бджіл, про це повідомляє Національна академія аграрних наук України.

«В основу системи захисту бджіл від інфекційних захворювань і отруєнь покладено принципи належної бджолярської практики (GBP –Good Beekeeping Practice), яка спрямована допомогти бджолярам привести виробничі практики у відповідність до стандартів і вимог Європейського Союзу з виробництва якісної, безпечної й конкурентоспроможної продукції бджільництва, а також недопущення отруєнь, виникнення й розвитку заразних хвороб бджіл», — йдеться в повідомленні.

Розроблена вченими НААН Настанова з належної бджолярської практики разом із проектами нормативних документів забезпечує профілактику виникнення й розвитку інфекційних захворювань і захищає від отруєння бджіл пестицидами й агрохімікатами в період медозбору.

Із впровадженням розробленої системи на пасіках України, бджолярі зможуть продавати продукти бджільництва як на внутрішньому ринку, так і у всіх країнах-членах ЄС. Згідно з останніми вимогами дані норми ведення галузі є обов’язковими для бджолярів, які виробляють продукти бджільництва в комерційних цілях

Новости по теме

| |