На Миколаївщині чергові незаконні порубки лісосмуг: знищили десятки акацій

7 мая, 2020

На Миколаївщині в Арбузинському районі зафіксовані чергові незаконні порубки лісосмуг — знищено десятки акацій. Про це інформує Миколаївська державна екологічна інспекція.

Іноді, в гонитві за миттєвою наживою, люди завдають природі величезної шкоди. Незаконні лісоруби завдають непоправної шкоди екології. Дерева були посаджені не тільки і не стільки для краси. На полях, де є лісосмуги, швидкість вітру зменшується на 24-40%, випаровування вологи з поверхні – на 17-21%, врожайність підвищується на 5-7 центнерів з гектара. Взимку вони зберігають сніг, уповільнюють його танення, в результаті сніг не змивається, а вся волога переходить в ґрунт, — йдеться в повідомленні екологів.

Знищення зелених насаджень веде за собою ерозію ґрунтів, зсуви, забруднення водойм, зміну рівня ґрунтових вод і інші не дуже приємні речі.

За результатами спільних заходів Державної екологічної інспекції у Миколаївській області та Арбузинського відділу поліції Братського ВП ГУНП в Миколаївській області виявлено факт порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме незаконне пошкодження до ступеня припинення росту 18 дерев породи «Акація» в полезахисній лісосмузі, розташованій близько 1 км з правої  сторони від автодороги Т15-10 (Арбузинка — Єланець), перед в’їздом до села Вишневе Арбузинського району Миколаївської області на території земель Арбузинської об’єднаної територіальної громади Арбузинського району Миколаївської області.

Загальна сума заподіяної шкоди становить 38094,20 грн.

За даним фактом порушено кримінальну справу, триває досудове розслідування.

Державна екологічна інспекція нагадує, що за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу настає кримінальна відповідальність, передбачена ст. 246 Кримінального кодексу України.

Так, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, — карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли, що в Арбузинському районі було знищено посадки ясенів та дубів. 

Останнім часом проблема незаконного вирубування лісу все більше загострюється в Миколаївській області. Місцеві відзначають, що на Півночі Миколаївської області іде спилювання лісосмуг в промислових масштабах. Поки керівництво Миколаївської області не приймає конкретних дій по припиненню цієї ситуації.

Раніше ми писали що черговий випадок масової вирубки дерев зафіксовано на Миколаївщині.

Депутат Миколаївської обласної ради Михайло Талпа повідомляв про вирубку лісів та лісосмуг на території Миколаївської області в промислових масштабах.

Зовсім нещодавно в лісосмузі Новобузького району Миколаївщини браконьєри знищили 156 дерев. 

Новости по теме

| | |