Збитки колосальні: Південь України через заморозки втратив 70-90% врожаю фруктових

3 мая, 2020

Аномально тепла суха зима перетворилася на суцільний жах для садівників. Цього року дерева вийшли зі стану спокою на початку січня. За останнє десятиліття таке раннє цвітіння аграрії бачать уперше. А потім ударили морози – доходило до мінус 10 градусів. Фермери намагалися зігріти дерева обкурюванням, але марно. Тепер на фрукти надії небагато, — інформує видання Сегодня.

Загибель абрикосів становить 90%, загибель персиків – 70%, яблуні в окремих сортах – 50%, черешні – теж 90%. Тобі збиток колосальний, а дереву однаково, за ним потрібно доглядати, – розповідає аграрій Іван Вдовиченко.

У Широкій Балці Одеської області приморозки, які були в березні, побили точку росту. Відповідно, знищили цвіт. На одному дереві суцвіть має бути мінімум двадцять штук. Це найбільший яблуневий і грушевий сад на півдні країни. Через негоду він втратив мало не весь урожай. Мороз знищує пилок, а без цього квітка не стане плодом. Тому влітку дешевих фруктів можна не чекати.

«Дрібний фермер буде кидати сільське господарство. Я думаю, тому що сьогодні два роки можна віднести до збиткових. Третій рік вони не переживуть, як і ми. Дуже важко, якщо не буде ніякої підтримки з боку держави», – зазначає аграрій Олексій Згирін.

Підраховувати збитки, зазначає експерт Богдан Андрющенко, поки рано. І каже, що зовсім без фруктів Україна не залишиться. Втім, відсутність опадів і квітневі приморозки дадуть своє:

«М’яка зима, сприяла і шкідникам. Вони краще перезимували. Сільгоспвиробникам доведеться частіше обробляти, більше витрачати хімії тощо. Об’єктивно це вплине і на якість, і на кількість. І на підсумкову ціну».

Однак через карантин на третину може зменшитися експорт фруктів і ягід. Тобто те, що могло поїхати за кордон, залишиться вдома. Тому це дещо стримає ціни.

Нагадаємо, що АгроЮг повідомляв, що весняні заморозки завдали великої шкоди кісточковим культурам. 

Новости по теме

| | |