Агрокомітет просить ВРУ скасувати соєві правки на черговому засіданні

1 мая, 2020

На черговому засіданні парламенту депутатів просять підтримати до голосування у першому читанні законопроект №2446  про скасування соєвих правок. Відповідне звернення надійде найближчим часом спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову від аграрного комітету, — інформує AgroPolit.com.

Як пояснив один з авторів документу – Олег Тарасов, голова підкомітету з питань удосконалення в сфері агропромислового комплексу аграрного комітету, –  законопроект № 2446  передбачає зміни до «Перехідних положень» Податкового кодексу України.

Ним пропонується виключити пункт 63 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Тобто, знімаються дискримінаційні соєво-ріпакові правки, щоб всі аграрії могли вільно продавати свою продукцію та отримувати за це відшкодування ПДВ», – заявив Тарасов.

За його словами, метою законопроекту є захист прав та інтересів усіх суб’єктів господарювання, які вирощують олійні культури (сою, ріпак, свиріпу), а також недопущення порушення Україною своїх міжнародних зобов’язань перед Європейським Союзом та Світовою організацією торгівлі.

Тарасов пояснює, що пунктом 63 підрозділу 2 розділу ХХ (двадцятого) «Перехідних положень» Податкового кодексу України з 1 вересня 2018 року скасовано бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соєвих бобів, а з 1 січня 2020 року – при експорті насіння свиріпи та ріпаку.

При цьому передбачено, що звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту соєвих бобів, насіння свиріпи або ріпаку не застосовується для сільськогосподарських підприємств-виробників відповідних культур, вирощених ними на землях, які перебувають у їх власності або користуванні.

Зазначене положення не виправляє ситуацію, а лише підкреслює дискримінаційний підхід, коли при експорті одного і того ж товару одні платники ПДВ отримують його бюджетне відшкодування, а інші – ні», – заявив Тарасов.

Нагадаємо, що аграрії неодноразово звертались до ВРУ з проханням відмінити соєві правки.

 

Новости по теме

| |