Кліматичні зміни призводять до зневодження України – експерт

29 апреля, 2020

Питання води в Україні стало питанням національної безпеки. На цьому зазначив директор Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Ромащенко в ефірі Громадського радіо.

“Вже прийшов час, коли про воду потрібно кричати. Навіть 20-30 років назад ми говорили, що Україна за забезпеченістю власними водними ресурсами належала до малозабезпечених країн. Можливо, наявність Дніпра і його приток створило дещо хибне враження про те, що в нас води дуже багато”, – вважає Ромащенко.

Також він додав, що максимальне споживання країною на всі потреби в Україні було 31 куб.км в 1991 році. Минулого ж року було спожито близько 9 куб.км – споживання зменшилося втричі.

«У сільському господарстві зрошуємо в 5 разів менше. Але, не дивлячись на зменшення споживання, кліматичні зміни викликали той процес, який привів до тотального масштабного зневодження території України», – зазначив Ромащенко.

Експерт наголошує, що зима без снігу посилила зневоднення, тому що практично не було атмосферного живлення ані ґрунтових, ані підземних вод. За його словами, Україну очікує зменшення річкового стоку. Не випало атмосферних опадів ані у вигляді снігу, ані у вигляді дощів, які б могли сформувати поверхневий стік, який би, стікаючи з території України, викликав водопілля. Через це не було можливості заповнити належним чином дніпровські водосховища.

Фахівець зазначив, що внаслідок цього процесу води стало менше, її якість погіршилася, вона стала більш мінералізованою.

“Потрібно, щоб на рівні держави була сформована політика, спрямована на економне витрачання води”, – каже експерт.

Новости по теме

| | |