В уряді підписують меморандуми про співпрацю з банками за програмою здешевлення кредитів тваринникам

24 апреля, 2020

У межах програми державної програми підтримки задля зниження процентної ставки за кредитами представнкам тваринництва урядовці підписують меморандуми про співпрацю з банками. Про це стало відомо під час третього Агрополітичного форуму від Агро-Продовольчої Ради та Всеукраїнського конгресу фермерів: «Державна підтримка аграрного сектору-2020».

Директор Департаменту фінансово-кредитної політики МЕРТ Баграт Ахіджанов повідомив, що програма держпідтримки за напрямом здешевлення процентної ставки за кредитами передбачає спрямування коштів за двома напрямами.

«Цей варіант не остаточний, бо уже прийнято закон, що передбачає обіг земель. Чинний порядок має два напрями здешевлення – щодо тваринництва та розширюючи коло на решту», – сказав Ахіджанов.

За його словами, урядовці вже підписали чверть договорів про співпрацю з банками.

«Стосовно підтримки тваринництва з точки зору здешевлення процентних ставок за кредитами, верхня межа, у 15 млн грн на одного суб’єкта господарювання з урахуванням пов’язаних осіб, решта, що стосується нефермерського виробництва, буде обмежено у 5 млн грн. Відмінність від порядку, котрий діяв торік – щоби спростити банкам рівень адміністрування та спростити бізнесу входження до програми – кожен суб’єкт господарювання має право обрати будь-який з уповноважених банків. Їх на сьогодні 42. На всі ми направили меморандуми для підписання. Вже маємо 9 підписаних банками меморандумів. Зі свого боку підпише МЕРТ і система в цілому запрацює», – зазначив Ахіджанов.

Нагадаємо, у ВР зареєстрували законопроект щодо фонду гарантування кредитів аграріям.

Новости по теме

| | |