В Україні знижуються ціни на молоко

24 апреля, 2020

Ціни на молоко, як і очікувалося, стрімко знизилися. Знову дешевшають всі ґатунки молока незалежно від об’ємів. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

В порівнянні з моніторингом двотижневої давності, ціни на екстраґатунок в середньому знизилися до 10,54 грн/кг (-0,19 грн), вищий ґатунок подешевшав найбільше ― на 0,23 грн і опустився до 9,98 грн/кг, середня ціна першого втратила 0,12 грн і знизилася до 9,42 грн/кг. Середньозважена ціна по трьох ґатунках зменшилася на 0,18 грн і складає 9,98 грн/кг.

Відмічається збільшення різниці у вартості екстраґатунку по регіонах, зокрема:

Західний регіон — 10,1−10,6 грн/кг, Центр ― 10,2−10,8 грн/кг, Південь ― 10−10,9 грн/кг, Схід ― 10−10,85 грн/кг, Північний — 10,2−10,95 грн/кг.

«Різке зниження цін зараз, крім сезонного фактора, зумовлене падінням попиту на молочну продукцію, що пов’язано з карантинними заходами та, відповідно, зниженням купівельної спроможності. В таких умовах минулорічний дефіцит сировини неочікувано перетворився в профіцит, що виявляє додатковий тиск на ціни. Схожа ситуація відмічається і в більшості країн світу, особливо експорт-орієнтованих. Світові ціни на молоко-сировину також зазнали різного ступеня падіння, так як і ціни на біржові молочні товари», — пояснюють в АВМ.

Очікується, що ціни на молоко в Україні в другій половині квітня зазнають чергового зниження. Такий сценарій, очевидно, буде продовжуватися до другої половини травня. Втім, це у великій мірі залежатиме від тривалості обмежувальних заходів не тільки в Україні, але й в цілому в світі.

«Зараз деякі європейські країни оголосили про поступовий вихід з режиму обмежень та планомірний запуск економіки. Поряд з цим, Китай в останні тижні відновлює економічну активність та демонструє відновлення попиту на товари, серед яких і молочні», — підсумовують в асоціації.

Нагадаємо, що в Україні різко зріс імпорт молока, в той час як експорт зменшується. 

Новости по теме

| | |