З 1 жовтня Україна буде експортувати с/г продукцію до ЄС з додатковими пільгами

29 сентября, 2017

Додаткові торговельні преференції від Євросоюзу розширять обсяг української сільськогосподарської продукції, при експорті якої не потрібно сплачувати митні збори. Вони були затверджені для України від ЄС 13 вересня та набувають чинності з 1 жовтня. Про це заявили єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем і торговий представник України Наталя Микольська.

Україна зможе безмитно експортувати до ЄС пшеницю (65 тис. т), кукурудзу (625 тис. т), ячмінь (325 тис. т), овес (4 тис. т), перероблені помідори (3 тис. т), натуральний мед (2,5 тис. т) і виноградні соки (500 тис. т).

Окрім того, буде прискорено скасування мита для низки промислових товарів.

«У першій половині поточного року, за даними Євростату, торгівля товарами між ЄС і Україною зросла на 23%, а ЄС, у свою чергу, продовжує зміцнювати свій статус найбільшого торговельного партнера України», — наголосили Мальмстрем та Микольська.

Вони також зазначили, що близько 40% загального обсягу експорту України припадає на країни ЄС. Сторони висловили готовність спільно працювати над забезпеченням ще більших можливостей для бізнесу в Україні та ЄС у рамках режиму вільної торгівлі.

Новости по теме

| | | |