На Миколаївщині Рибоохоронний патруль затримав браконьєрів, які ловили рибу електровудкою

21 апреля, 2020

На Пасхальні вихідні рибпатрульні спільно з громадським інспектором викрили грубе порушення правил рибальства — 18 квітня, під час проведення рибоохоронного рейду державні інспектори виявили громадян, які здійснювали вилов риби забороненим знаряддям – електровудкою. Про це інформує прес-служба Миколаївського рибоохоронного патруля.

У варварський спосіб порушники виловили: карась звичайний (червонокнижний) – 25 екз., окунь – 14 екз, плітка та щука по 6 екз. Інцидент стався на р. Південний Буг, поблизу с. Чаусове 2 Первомайського району. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 11 038 грн. Заборонене знаряддя лову та акумулятор до нього, незаконно добуті водні біоресурси, човен вилучено, — інформують рибпатрульні.

На порушників складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до суду за місцем скоєння правопорушення.

Миколаївські рибпатрульні нагадують, що з першого квітня 2020 року на Миколаївщині розпочалась нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. У нерест лов риби та інших водних біоресурсів дозволено однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом з берега. У нерест також заборонено: пересування плавучих засобів (човнів); організація змагань з рибальства та підводного полювання; проведення днопоглиблювальних, вибухових, бурових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, що можуть негативно вплинути на нерестову міграцію та нерест водних біоресурсів. В Управлінні Держрибагентства у Миколаївській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (096) 907-50-08. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація:

Використання електровудки під час лову риби завдає масштабного руйнування екосистемі водойм. Залежно від потужності вона здатна знищити все — від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів. Після застосування електроструму водна ділянка стає не життєдайною, а риба та мікроорганізми гниють і перетворюють водойму в мертву зону на багато років.

Новости по теме

| |