Бжолярі Одещини змайстрували еко-вулики із очерету

21 апреля, 2020

Фермери з села Комарівка Одеської області створили екологічні унікальні вулики, стінки яких зроблені із очерету. На екологічній фермі наразі налічується 160 бджолиних сімей, передає AgroNews.

Бджолярі Віктор і Наталія Котенки використовують унікальні еко-вулики власної конструкції – бічні стінки вуликів тут роблять з очерету. Очерет екологічний матеріал, який добре зберігає тепло. В той же час, вулик з очерету “дихає”, у ньому для бджіл створюється оптимальний мікроклімат.

Зазначається, що вулики з очерету – давня традиція в Україні. У давнину українці плели вулики з цього матеріалу, імітуючи природні бджолині гнізда. У наш час такі вулики теж можна зустріти, хоча використовуються вузьким колом бджолярів. Правда, сучасні очеретяні вулики виглядають більш сучасно і часто зовні вже зовсім не схожі на стародавні.

Фермери розповідають, що бджолині сім’ї перезимували добре. До нового сезону в Комарівці готові: бджолярі вже встановили вулики в місцях медозбору та обробили рамки. Турбує бджолярів наразі посуха – через відсутність дощів мало цвіту. Але сезон лише розпочинається, тож надія на великий мед все ще є.

Новости по теме

| | | |