На Миколаївщині фермер за самовільне використання землі сплатив до бюджету майже 600 тис. грн

17 апреля, 2020

Фермер з Миколаївщини сплатив до бюджету майже 600 тис. грн збитків, завданих самовільним використанням землі. Про це повідомляє прес-служба Микоївської області.

«Миколаївською місцевою прокуратурою №2 затверджено обвинувальний акт стосовно голови одного із фермерських господарств за самовільне зайняття трьох земельних ділянок державної власності загальною площею 490 га в межах території Білозірської сільської ради у Вітовському районі, які відносяться до особливо цінних земель (ч.2 ст.197-1 КК України)».

За версію слідства, навесні 2019 р. вказана особа, діючи всупереч вимогам Земельного кодексу України, відповідно до якого право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав, самовільно зайняв зазначені земельні ділянки.

Як наслідок, протиправними діями спричинено державі  шкоду у розмірі майже 600 тис. грн.

Крім того, у ході проведення огляду місця події на земельних ділянках виявлено посіви соняшника, які визнано речовим доказом та передано для подальшої реалізації.

Під час розслідування обвинуваченим шкода у розмірі майже 600 тис. грн сплачена до бюджету. Крім того, до бюджету також  сплачено  майже 2,6 млн грн, отримані від реалізації соняшника.

Органи прокуратура області і надалі будуть принципово реагувати на незаконні оборудки із землею відповідно до вимог діючого законодавства України. Принагідно зазначимо, що з 2016 року завдяки скоординованим діям правоохоронцями не допущено на території регіону  жодного відкритого протистояння із захоплення землі.

Новости по теме

| |