Портові збори в Україні в 2,5 раза більше середньосвітових, — думка

17 апреля, 2020

Портові збори в Україні в 2,5 рази вище світових, тому їх потрібно знижувати, мінімум на 30%. Про це розповів Муса Магомедов, народний депутат України в коментарях rbc.ua.

«Враховуючи, що портові збори у 2,5 рази вище середньосвітових, безумовно, цю ситуацію потрібно коригувати. Я сподіваюся, що ті зміни, про які говорить міністр інфраструктури Владислав Криклій, про те, що буде змінюватися Адміністрація морських портів України, можливо, прийдуть люди більш професійні, які будуть працювати над ефективністю роботи портів», — заявив Магомедов.

На його думку, зниження портових зборів дозволить вітчизняним експортерам витримати конкуренцію на світових ринках, якщо криза буде посилюватися.

«Потрібно абсолютно точно розуміти, що будь-яке збільшення собівартості, перевезення, перевалки — все включається в собівартість. І кажучи про те, що на далеких ринках доводиться воювати з безліччю конкурентів, там кожний втрачений долар — це означає втрачені обсяги», — додає політик.

За його словами, портові збори необхідно знизити як мінімум на 30%, що призведе до збільшення обсягів перевалки в портах. «Я думаю, що це компенсується збільшенням обсягів перевалки. Тому що торік був такий експеримент, коли знизили на 20% ставки по перевалці, це був невеликий проміжок часу, проте за цей час на 21% зросли обсяги», — розповів Муса Магомедов.

Новости по теме

| |